Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi

Atpakaļ


Čečenijas republikas nacionālās politikas, iekšējo sakaru, masu mediju un informācijas ministra Džambulata Umarova uzruna:


„Krievu pareizticīgie brāļi, ko jūs ar sevi darāt? Kur jūs likāt savu milzīgo mantojumu, garīgo bagātību, pa kādiem ceļiem un takām esat izkaisījuši to?

Tajā laikā, kad mēs, pateicoties šai bagātības gaismai un uzticoties tai, esam jums sekojuši un sekojam šodien – zem augstu paceltā milzīgās daudznacionālās valsts karoga. Mēs mīlējām un mīlam jūs par to, ka jūs mīlat Dievu. Ja jūs mīlat Dievu, tātad jūs mīlat savu ģimeni un bērnus.

Kā var bez satraukuma uzņemt visu, kas nāk no „turienes” (Rietumiem – red. piez.)? Mēs vienmēr esam bijuši pret to. Vai atceraties tos uniātu likumus, kurus vēl 14-16.gs. uzspieda katoļi?

Mēs mīlējām jūs par to, ka jūs cīnījāties par savu Dievu, lējāt asiņu upes, lai jūsu krusti spīdētu pār dižo Krieviju. Mēs uzskatījām un turpinām uzskatīt jūs par dižu ticīgu tautu, bet nevis vienkārši par valsti veidojošu nāciju.

Man ir divējādas sajūtas – sāpes un cerība. Cerība tāpēc, ka, skatoties jūsu sejās, es redzu, ka ir vēl Krievijā cerība, ka mēs lepni stāsimies uz goda pjedestāliem jebkādās arēnās: sporta, kultūras, politiskajās. Katrs no mums aiz savas muguras jutīs mūsu mīļā krievu brāļa elpu, mēs uzskatīsim sevi par šīs matricas, šīs dižās garīgās telpas daļu.

Vai tiešām jūs tik ātri esat aizmirsuši savu valsti vienojušo vecajo un vadoņu derību? Vai tiešām ir bijis par maz asiņu, kas lijušas pār šo dižo zemi, lai kāds belcebuls ar saviem likumiem, savu melīgumu un viltību, ar savu daiļrunību iedibinātu šeit necilvēciskus, pretģimeniskus, netradicionālus, pretreliģiozus, Dievu zaimojošus likumus, kurus jūs šodien pavisam mierīgi lasāt un deklamējat. It kā tas būtu pilnīgi normāli, it kā mēs ar jums runātu par to, cik daudz būtu jāēd gaļa cilvēkam, kam ir diēta.

Šis ir arhisvarīgs valsti veidojošs jautājums – ja mēs ielaidīsim savās sirdīs šo nelabo, kas burtiski mūs rauj gabalos – mēs ar jums iesim bojā.

Viņi saka, ka mūsu pagrabos mokās netradicionālās orientācijas pārstāvji, saka, ka mēs esam retrogradi, vidusaiku inkvizitori, bet mēs sakām: „Rokas nost no Čečenijas un Krievijas, rokas nost no krievu un čečenu brāļiem!”

Bet mēs vēlamies just to elpu; mēs saviem bērniem stāstām par jūsu dižajiem vecajiem un garīdzniekiem, par jūsu dižajiem kareivjiem, rakstniekiem, dzejniekiem, filosofiem, kas visi ir apdziedājuši ģimeni un dižo krievu sievieti.

Vai tiešām jūs tik ātri esat zaudējuši šīs pērles ceļā uz tā saucamo progresu? Ļoti ceru, ka tā nav, jo pasaules un Krievijas musulmaņi skatās uz jums kā uz īstiem vīriem, kas spējīgi precēties, cienīt savas sievas un bērnus, uzturēt savas ģimenes un aizstāvēt savu valsti.

Islāma pasaule šajā drausmīgajā pretstāvēšanā ar liberālo sātanu kā vienīgo savu sabiedroto redz pareizticību, un tātad – jūs, mani dārgie krievu brāļi.

Es ļoti ceru, ka mani vārdi nonāks līdz sirdī katrā no jums.”


https://politikus.ru/v-rossii/124954-ministr-chechenskoy-respubliki-dzhambulat-umarov-russkie-pravoslavnye-bratya-chto-vy-tvorite-s-soboy.html
Baltu klubs | Sociopsiholoģijas asociācija | Lielās Mātes Sapulce | Lāču kopa