Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi

Atpakaļ


Jakovs Kedmi. Nākamais Trampa sitiens būs pa Eiropu.ASV prezidents Tramps ir viens no retajiem ASV prezidentiem, kurš izpilda savu solīto. Viņu var kritizēt par jebko, bet uzmanīgi klausieties, ko viņš saka. Ja viņš, saka, ka es to gribu darīt, tad viņš to dara.

Viena no pēdējām viņa teiktajām frāzēm: „Brexit it paveikts, nākamā ir Eiropa”. Nākamo ASV triecienu Tramps grib veikt pret Eiropas Savienību. Viņš sāk realizēt jau sen pausto, ka viņš ir pret Eiropas savienību, ka tai ir jāsabrūk. Pirmā ir Lielbritānija. Tāpat viņš ir teicis, ka NATO viņam nav vajadzīga. NATO viņam ir apgrūtinājums. Esam klausījušies, pierakstījuši, un tagad skatīsimies, kā viņš to dara.

Kad viņš ir Lielbritāniju izsitis no Eiropas Savienības, kas no tās ir atlicis? 80% no tās ir Vācija un pārējais ir Francija, Itālija, Spānija. Un 2% ir Austrumeiropas čaulas. Tātad būtiskākais sitiens būs pa Vāciju, pa tās ekonomiku, pa Vācijas rūpniecību – tas ir amerikāņu mērķis.

Viens no Vācijas ekonomikas pamatiem ir amerikāņu autobūves ekonomiku – tālu atpakaļ atmetusī Vācijas automobiļu rūpniecība. Ja Vācija tiek izsista, tad no Eiropas savienības vairāk nekas nepaliek, tādai savienībai zūd jēga. Francijai paliek vienīgi kodolieroči. No ekonomikas viedokļa Francija ir parodija. Itālija? Spānija? Skandināvijas valstis? Pašas par sevi tās ir noturīgas, un arī tad, ja ir noteiktā saiknē ar Vācijas ekonomiku, bet tās nevar būt Eiropas Savienības bāze.

Starp ASV un Lielbritāniju turpinās nostiprināties attiecības, un tālāk tās divatā dalīs Eiropu. Vienota Eiropa ir arī Lielbritānijas konkurents, kad Lielbritānija ir āprus tās. Lielbritānijai arī būs izdevīgi strādāt pa tiešo ar Franciju, Itāliju, Poliju, Baltijas valstīm. Kāpēc tai šajās attiecībās būtu vajadzīga Brisele? Turklāt Lielbritānija tagad centīsies izdarīt tā, lai finanšu centrs no Londonas nepārietu uz Frankfurti vai Parīzi. ASV, savukārt, centīsies darīt tā, lai lielāka daļa finanšu no Londonas centra pārietu uz Ņujorku. Tā būs šo divu valstu cīņa, jo finanšu ekonomika ir ASV ekonomikas un lielā mērā arī britu ekonomikas pamats. Un tās neļaus Eiropai pārvilkt krietnu daļu pasaules finanšu ekonomikas pie sevis. Un Eiropa bez Londonas finanšu centra vairāk nav tik ekonomiski spēcīga, kā bija agrāk. ASV nogremdēs Eiropas Savienību.


https://www.youtube.com/watch?v=V7MqPby-56ABaltu klubs | Sociopsihologijas asociacija | Lielas Mates Sapulce | Lacu kopa