Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi

Atpakaļ


Labdien, Stelpa kungs!

 

Esmu Aira Jēkabsone, pārstāvu biedrību "Asociācija Ģimene". Es ļoti vēlējos noskaidrot Jūsu profesionālo viedokli par neseno gadījumu Āgenskalna Valsts Ģimnāzijā, kad skolēniem literatūras stundā bija uzdots analizēt šo Agneses Krivades "dzejoli":


svētīgi, svētīgi sasvīdušie
svētīgi uz mirkli izgājušie
svētīgi rupji graudainā struktūrā
svētīgi nesmukie un garie augumā
bļaģ

svētīgi sabrauktie, atpizģītie un nošautie
visi mana rajona krievi un Mego pārdevējas svētīgas
videonomu darbinieki un apsargi, sākumklašu skolotāji un tukšie nesēji, nabadzībā
un bagātībā un iešu par jums uz barikādēm cīnīties, sa-sodītie un ka tevi deviņi
pērkoni saspertie, baltiem diegiem šūtie
un krustām šķērsām jūs visi pārējie visā pasaulē arī
bļaģ
svētīgi"

Vēlos aptaujāt profesionāļus mākslas, filoloģijas un citās jomās, lai sniegtu sabiedrībai skaidrojumu, ka šis darbs nav klasificējams kā māksla, bet drīzāk, kā destruktīvs veidojums. Un vēl, autore savam sacerējumam ideju ir smēlusies no Bībeles, Mateja evaņģēlija 5. nodaļas. Es ļoti vēlētos dzirdēt Jūsu - profesionālo viedokli par šo darbu, vai tam ir vieta skolas literatūras mācību stundā?

Mēs, vairākas nevalstiskās organizācijas, kā arī ļoti daudzi vecāki esam ļoti sašutuši par notikušo. Situācija bija tāda, ka ĀVĢ skolas direktores vietniece aizrādīja literatūras skolotājai par to, ka šo minēto darbu nevajadzētu izmantot literatūras stundā (paldies direktores vietniecei par to). Mediji, atspoguļojot šo situāciju, fokusu liek nevis uz dzejoli, bet tiek norāta direktore, kura uzdrīkstējusies aizrādīt skolotājai. Vairākos rakstos dzejoļa teksts nemaz nepārādās, bet visa bļaušana ir par cenzūru. Savukārt, M.Seile to komentē, skaidrojot, ka viņa būtu rīkojusies tāpat kā šī skolotāja un skolotāji varot brīvi izvēlēties kādus materiālus savās stundās izmantot. M.Seile faktiski ar saviem izteicieniem ir iestājusies pret izglītības likumu, netieši aicinot pedagogus neievērot šo likumu.

 

Ļoti priecāšos par Jūsu viedokli gan par dzejoli, gan par šo situāciju!

Paldies!!


--

Ar cieņu,
Aira JēkabsoneBaltu klubs | Sociopsiholoģijas asociācija | Lielās Mātes Sapulce | Lāču kopa