Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi

Atpakaļ

.DOC versija izdrukai


Aculiecinieka stāstījums par notiekošo Sīrijā

         

            Ķīmiskie ieroči 21.08.2013 Sīrijā pielietoti netika, stāsta Krievijas militārais žurnālists Marats Musins, kura vadītā militāro žurnālistu komanda regulāri filmē Sīrijas armijas kaujas un izliek tos tai skaitā internetā. Lielā mērā pateicoties arī Marata Musina komandai (http://anna-news.info/ ) un viņu konsultācijām Sīrijai izdodas pietiekami efektīvi atspēkot agresoru izplatītos melus par notikumiem Sīrijā. Zemāk Marata Musina stāstījuma koriģēta stenogramma – tulkojums un oriģinālvideo (krievu valodā).

            “Tur, kur Rietumu prese sākumā ziņoja, ka esot tikuši lietoti ķīmiskie ieroči, tur tas pilnīgi noteikti nenotika. Es pats tajā laikā tur biju.

            Damaskā kaujinieki atrodas vairākos priekšpilsētas rajonos un vienā Damaskas rajonā, tas ir Džaramanas rajons [Jaramana], kurā jau ilgāku laiku bija nostiprinājušies ārvalstu kaujinieki, tai skaitā arī no NVS valstīm.

            Džaramanas rajonā kaujinieku aizsardzības līnija un apšaude pa jebkuriem tuvojošamies mērķiem bija tik labi un profesionāli noorganizēta, ka gada laikā Sīrijas spēki nevarēja novākt no šī rajona pierobežas divus sadedzinātus bruņutransportierus. Džabaras fronti aizsargā “Al Musra fronte”, tas ir tīra Al Kaida. Sīriešu viņu vidū gandrīz vispār nav.

            21.08.2013 notikusī Sīrijas armijas specoperācija gatavojās vairāk kā divas nedēļas. Kaujinieki koncentrēja tur savus spēkus (līdz 17000), lai izsistos līdz Krievijas vēstniecībai un iegūtu kādus politiskus trumpjus pirms neizdevušās un tā arī nenotikušās “Ženēvas-2” konferences. Par Sīrijas armijas operāciju līdz pēdējam mirklim neviens nezināja, tai skaitā arī mēs.

            No visām militāro žurnālistu komandām, kuras pavada Sīrijas armiju, mēs bijām vienīgie, kuriem atļāva piedalīties šajā operācijā. Acīm redzot tādēļ, ka mēs ne reizi neesam iegāzuši Sīrijas karavīrus un tādēļ, ka mums ir principiāli cita filmēšanas metodoloģija (pašu izstrādāta) nekā ziņu kanāliem. Mēs ejam pirmajās rindās kopā ar karavīriem, “daloties” ar viņiem briesmās un uzņemam ar desmitiem kameru no dažādiem rakursiem.

            Tātad, atšķirībā no TV cilvēkiem mēs tur [Džaramanas rajonā] bijām un mēs piedalījāmies visā tās dienas Sīrijas armijas operācijā no sākuma līdz beigām (no 5 rītā līdz 23 vakarā). Šī bija vienkārši ekselenta kontrteroristiska operācija.

           

Marats Musins

 

            Pulcēšanās bija 05:00. 06:40 visa kolona sāka kustēties (uz kurieni tieši tai paredzēts doties mēs nezinājām). Tur bija 3 tanku “ķīļi”. Doma bija sekojoša – sadalīt grupējumu, ielenkt katru no tiem un “samalt”.

            Tātad 6:40 sākām kustēties. 07:20 notika ļoti spēcīga [Džaramanas rajona] artilēriska apšaude. Jums ir jāsaprot, ka Džaramanas rajonā vispār nav civiliedzīvotāju. Tur nav sievietes un bērnu. Tur ir tikai kaujinieki lielākā daļa no kuriem ir ārzemnieki, kuru līķi netiek rādīti. Tos sadedzina, lai nevarētu atpazīt.

            Kas tātad notika? Šīs operācijas rezultātā kaujinieku zaudējumi bija tik lieli, ka viņi pat “apklusa”. Kā mēs nosakām viņu zaudējumus? Mēs datus ņemam no viņu avotiem, kas, protams, ir ievērojami mazāki par reālajiem. Viņi saskaita zaudējumus, izmet laukā ārzemniekus un nopublicē kritušo vārdus savos saitos. Tad nu, lūk, te viņi pirmo reizi apklusa un neko nepublicēja.

            Viss tas rajons bija dūmos. Strādāja artilērija, strādāja tanki, strādāja aviācija. Atbildes uguns arī bija ļoti intensīva. Mēs to visu pilnā apjomā arī uzfilmējām. Nevienam tankistam un kājniekam nebija gāzmaskas.

            08:00 tanki iesaistījās kaujās un 08:30 jau tika ieņemtas divas stratēģiski ļoti svarīgas ēkas 2.kilometra frontes iecirknī (t.s. ielenkšanas loks). Par šo zaudējumu vēlāk viņi pavēlēja nošaut 3 Džaramanas aizsardzības līnijas komandierus (tika pārtverti viņu radiosakari). Kaujinieki pretojas izmisīgi. Pat ūdeni ar munīciju priekšējām līnijām piegādāja ar tankiem. Šī operācija tik tiešām bija unikāla.

            Un kas tātad notika? Kur Rietumu propaganda ļoti smagi kļūdījās?! Informācija par ķīmisko ieroču pielietošanu sāka parādīties ap 10:00 (tad kad jau bija skaidrs, ka viņiem ir milzīgi zaudējumi). Kādi bija informācijas pirmavoti, kas par to ziņoja? Izraēlas un ASV. Viņu kļūda bija tāda, ka viņi savos sākotnējos ziņojumos pateica, ka ķīmiskie ieroči ir lietoti Džaramanā (bet mēs tur visu filmējām). Ap 14:00 viņi to saprata un sāka dzēst sākotnējos ziņojumus. Sižetos viņi rādīja dažādus līķu, sievietes, bērnus. Bet mēs taču zinām, ka Džaramanā nav civiliedzīvotāju. Un ne jau tikai mēs veicam filmēšanu, tur filmē arī paši kaujinieki. Kaujas Džaramanā notiek jau ilgi un ļoti smagas, tiešajā kontaktā. Līdz šim armija nekad tur nevarēja tik iekšā, bet tagad še tev – tāds panākums.

            No tā visa secinājums ir sekojošs: Džaramanā nebija sieviešu un bērnu līķu kas tika izziņoti. Tur nevarēja būt pat vīriešu līķi, jo viņi ārzemniekus nekad nerāda, lai nevarētu atpazīt, bet Džaramanā ir pārsvarā tikai ārzemnieki.

            Otrkārt, ja Džaramanā arī būtu ķīmisko ieroču lietošanas rezultātā 600 bojāgājušo no kaujinieku puses, tad vajadzētu būt lielam skaitam Sīrijas armijas cietušo, jo tur gāja ļoti cieša kontakta kaujas un gāzmaskas nevienam nebija.

            Par zarīnu un ķīmiskajiem ieročiem vispār. Mēs jau iepriekš bijām konstatējuši ķīmisko ieroču esamību kaujiniekiem (es nezināju, ka tas ir zarīns). Un tas vispār ir ļoti milzīgs Rietumu noziegums pret cilvēci, ko viņi te ir izdarījuši. Paskaidroju.

            Reizi simts gados Rietumi (tas ir anglosakši) rada briesmoni ar kuru paši pēc tam cīnās, jo tas uzbrūk viņiem pašiem. Tas tagad atkal ir noticis. Kāda ir ideja – radīt sevi atjaunojošu un izplatošu teroristisku mehānismu. Ko tādēļ izdarīja – apmācīja aprobežotus fanātiķus mājas apstākļos izgatavot sprāgstvielas. Un kur tad ir viss šī viņu nozieguma baisums un galējais stulbums. Tagad viņi ir iedevuši šiem fanātiķiem ķīmiskos ieročus un apmācījuši viņus izmanto šajās paštaisītajās sprāgstvielās. Tagad pēc šā neviens vairs nevar justies droši, jo šie fanātiķi var aizbraukt jebkur un veikt tur ķīmisko teroraktu un tas ir tikai laika jautājums, kad viņi to sāks darīt pa visu pasauli.

            Bet 21.datumā, kad teica, ka Sīrijas armija esot pielietojusi ķīmiskos ieročus Džaramanas rajonā, šādi ieroči tur pielietoti netika. Sīrijas armija šajās kaujās zaudēja tikai divus karavīrus, vienu tanku (mēs tur pazaudējām kameru) un 17 karavīri tika ievainoti. 24.08.2013 kaujinieki pielietoja ķīmiskos ieročus un viņi to bija darījuši arī iepriekš.

            Tātad, viņi kļūdījās nosaucot Džaramanu, jo tur vienkārši nav tik daudz un tādi cietušie kā tika izziņots. Pēc tam viņi nosauca trīs citus rajonus un Džaramanu sāka dzēst laukā, Saūdi izdzēsa, Euronews neidzēsa. Tās jau bija izmisīgas darbības.

            Un tagad salieciet visu to kopā. Tas, ka viņi pavēlēja trīs savus komandierus nošaut. Tas, ka viņi pazaudēja šādu rajonu (tas nozīmē, ka Damaska vairs nav apdraudēta). Tas viņiem ir izmisums.

            Šīs darbības ir Izraēlas iniciatīva zem kā parakstījās ASV un Lielbritānija. Kaut arī Lielbritānija saprot, ka viņi šo karu jau ir zaudējuši. Saūdu Arābija savukārt ir devusi atļauju veikt lidojumus caur savu teritoriju.

            Vēl – bombardēt viņiem vajadzēja sākt jau no 1. – 3. septembrī. Tātad mēs redzam, ka viņiem jau ir nobīdes no grafika, kaut arī, kad blakām stāv, lūk, šāda aramāda [domāti ASV spēki], tā jebkurā mirklī var dot triecienu. Viņu galvenais mērķis ir mēģināt iznīcināt Bašaru al Asadu.

            Pēc manā rīcībā esošās informācijas Sīrijas armija jau šādam karam ir gatava. Tehnika ir izkoncentrēta.

            Ir cilvēki, kas saka, ka triecienu nebūs vai ka tie būs tikai acu aizmālēšanai, jo te ir koks ar diviem galiem. Ķīna it kā klusi stāv malā, bet viņi jau ir piegādājuši savu jaunāko tehniku izmēģināšanai un arī mēs [Krievija] nesēžam rokas klēpī salikuši, mums ir ko te parādīt un izmēģināt.

            Un te es vēlreiz gribu uzsvērt, ka tas briesmonis, ko viņi te ir radījuši, ar to viņi ir pārkāpuši sarkano līniju, jo tagad ne tikai vienkāršas sprāgstvielas var izgatavot mājas apstākļos, bet arī masu iznīcināšanas ieročus. Tagad tas ir tikai laika jautājums, kad tas izplatīsies pa visu pasauli tai skaitā arī uz Eiropu, ASV un Lielbritāniju. Ja šādus ieročus ir iespējams izgatavot mājas apstākļos, tad atradīsies fanātiķi, kas to izdarīs un pielietos tos. Viņi ir izlaiduši džinu no pudeles.

            Šai konfliktā interesanti ir, ka gados jaunie Sīrijas armijas kapteiņi un majori [kaujas operāciju komandieri] sasit lupatu lēveros pieredzējušos starptautiskā internacionāla ģenerāļus [kaujinieku operāciju koordinatorus un komandierus]. Neviens negaidīja, ka tā var būt. Zaudējumu samēram te vajadzēja it kā būt pavisam citam.

            Kas attiecas uz amerikāņu paziņojumu par pārtvertiem Sīrijas armijas radioziņojumiem, kuros tiek dota pavēle izmantot ķīmiskos ieročus: muļķu laikam pasaulē ir daudz un laikam viņi domā, ka Sīrijas armijas komandieri ir tik pat lieli nejēgas kā amerikāņu armijas kantora žurkas. Te es gribu uzsvērt, ka tur ir īsts karš un karā tādas lietas pa radio neziņo. Mēs kad sākām kustēties, mēs nemaz nezinājām uz kurieni dodamies.

            Ar pašreizējo savu rīcību Rietumi tagad pilnībā uzskatāmi parāda, ka viņi glābj Al Kaidu. Parasti šādās situācijās viņi apstādināja Sīrijas armiju, pieprasot, lai tur ienāk ANO novērotāji (un kaujinieki tikmēr pārgrupējas, atvelk elpu, papildina rezerves). Šoreiz tā nenotika. Sīrijas armija nenobijās un gāja tālāk, neskatoties uz raķeštriecienu draudiem.

            Un te es gribu uzsvērt – Sīrijai patiešām ir ar ko atbildēt agresoriem. Ja, protams, nenotiks nodevība. Te gribu pateikt par Izraēlas uzlidojuma piemēru, kas mani patiešām satrauc. Viņi deva precīzus triecienus pa mūs [Krievijas] ražojuma radaru iekārtām, kas bija remontā un attiecīgi neko neizstaroja [un attiecīgi viņu atrašanās vietu nevarēja noteikt]. Tas nozīmē, ka viņiem ir ļoti laba sauszemes izlūkošana, kas ļoti precīzi noziņoja kur kas stāv.

            Par ķīmisko ieroču pielietošanu tā ir pavisam veca dziesma. Apskatieties, kas notiek Lielbritānijas presē. Tiklīdz paziņoja, ka Sīrijā ierodas starptautiskie eksperti, tā presē uzreiz parādās ziņas, ka nekas tāpat netiks atrasts, jo artilērija visu jau ir nolīdzinājusi, bet liecinieki visi ir nogalināti. Tātad, jūs tur neko tāpat neatradīsiet, bet jūs mums ticiet, ka bija tā kā mēs sakām. Un to raksta vadošie Lielbritānijas preses izdevumi. Tā visa ir demagoģija nezinīšiem.

            Džaramanā izskatās, ka bija kāds no instruktoriem. Parasti visus šādus anklāvus vada kāds no viņiem – SAS [Lielbritānijs specvienība] utt. Un izskatās, ka Džaramanā viņi tur bija un arī palika. Viņi negaidīja tik veiksmīgu operāciju un ka pēc būtības 30 minūšu laikā varēs pārraut tādu aizsardzības līniju. Un jāatzīmē, ka kaujiniekiem ir paši jaunākie un jaudīgākie ieroči.

            Viss, kas pašreiz notiek ir vistīrākā Izraēlas Netanjahu partijas (t.s.”kara partijas”) iniciatīva. Viņu doma ir likvidēt sev blakām spēcīgu valsti, bet nu ar Al Kaidu tad gan jau pēc tam tiks galā, ja nu kas – finansējumu nogriezīs. Pie tam vairums ebreju ļoti labi saprot ar ko viņiem šī avantūra var beigties, jo visa Izraēla nekur projām aizlidot nevarēs. Netanjahu partijai ir kaut kādi stulbi apsvērumi, ka viņi šos procesus kaut kādā veidā vada. Es uzskatu, ka neko viņi te nevada. Tā kā masu iznīcināšanas ieroču ražošanas tehnoloģijas ir iedotas fanātiķiem un tagad katrs tos var izgatavot mājas apstākļos, ir vakars uz ezera. Tas ir tikai laika jautājums, kad tas atnāks uz kādu no valstīm. Apstādināt šo procesu nav iespējams, jo tas ir sevi atražojošs un pašizplatošs mehānisms. Tas nozīmē, ka tiklīdz šī zaraza ir kaut kur atnākusi, tā uzreiz visnežēlīgākā kārtā ir jāiznīcina pašā saknē.

            Par turpmāko notikumu attīstības scenārijiem. Kādēļ Izraēlai uz savu galvu vajadzīgi šie piedzīvojumi, es nezinu. Zinu to, ka Sīrija jau sen varēja adekvāti Izraēlai atbildēt. Man to ir teikuši pietiekami augstu stāvoši Sīrijas armijas pārstāvji. Un, ja jau pat Ķīna sāk iesaistīties karā, piegādājot savus jaunākos izstrādājumus, tad pie kā tas viss var novest?! Un ko darīs Irāna, stāvēs malā?! Nē.

            Ar Erdoganu [Turcijas prezidents] viss ir skaidrs, par cik viņu uz naudas ir paņēmuši, viņš darīs visu, ko viņam liks. Un Edoganam vienreiz jau tika pateikts, kas būs ar Turciju, ja viņi iesaistīsies karā pa īstam, nevis kā tagad, tikai sūtīs savus pārģērbušos specnaziešus, kurus Sīrijā apkauj un krauj kaudzēs. Šis karš viennozīmīgi izies ārpus Sīrijas robežām un apstādināt to būs ļoti grūti, jo visi sāks viens otru iznīcināt pa nopietno. Varbūt tas nenotiks uzreiz pirmajā dienā, bet tas notiks. Ir skaidrs, ka Rietumiem vienīgā izeja ir Bašara al Asada fiziska likvidācija. Bet, nu, pieņemsim, ka viņiem tas izdodas. Un kas būs tālāk? Kad es par to padomāju, mani pārņem šausmas.

            Aiz visa tā stāv cilvēki, mēs viņus saucam par anglosakšiem, bet te ir jārunā par FRS [Federālo rezervju sistēmas] mafiju, kuriem pilnīgi nekas nav svēts. Paskatieties paši. Eiropas armijas praktiski ir atbruņotas. Viņām vairs nav smagā kaujas tehnika (tanki utt.). Ukraina ir atbruņota. Krievijas armija arī šai ziņā ir atbruņota. Paldies Dievam, ka viņi aplauza zobus uz Sīrijas armiju, kuru Asads vienkārši loloja, uz rokām nēsāja un deva visu šo laiku visu, kas tai nepieciešams, ieskaitot kārtīgus ieročus, materiālo bāzi un statusu sabiedrībā. Attiecīgi dēļ tā, ka Sīrijas armijai ir smagā tehnika, viņa var uzvarēt kaujiniekus, neskatoties uz to, ka viņiem ir jaunākie ieroči, raķetes utt. Tāpēc Rietumi ir tik satraukti un neapmierināti, jo viņiem vajag par katru cenu neitralizēt Sīrijas armijas smago tehniku.

            Kas notiks, kad Sīrija vairs nebūs? Tad visu šo labi bruņoto salašņu bandu varēs virzīt jebkur, kur vien vajadzēs. Piemēram, ja Francija slikti uzvedīsies, tad viņus varēs nosūtīt uz Franciju un franču policejiskā armija ar viņiem galā netiks. Es to zinu, man draugs dienēja Francijas leģionā.

            Tātad viņi ir izveidojuši situāciju, kad var šantažēt ar šo labi bruņoto cilvēkēdāju masu jebkuru. Un paies laiks, kamēr cilvēki, saskaroties ar viņiem, iegūs pieredzi. Varu pateikt, ka, ja viņi ieņem kādu rajonu, tad šo rajonu pilnīgi noteikti var norakstīt.

            Lūk, tādu kara mašīnu priekš mums visiem ir izdomājuši anglosakši, pie tam izdomājuši visu līdz pēdējam sīkumam, līdzīgi kā vācieši 1941.gadā. Ja Sīrijā nebūtu smagās kara tehnikas, tad kaujinieku spēki būtu vismaz līdzvērtīgi regulārās armijas spēkiem.“

 

Pārpublicēts no http://infoagentura.wordpress.com/

Baltu klubs | Sociopsiholoģijas asociācija | Lielās Mātes Sapulce | Lāču kopa