Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi

Atpakaļ


„PAR LAIMĪGU BĒRNĪBU MIERĪGĀ PASAULĒ!”

 

Ar tādu devīzi Vissavienības pionieru nometnē „Arteka” notika starptautiskie bērnu svētki, kas bija veltīti Starptautiskajam bērnu gadam.

            Viesos pie jaunajiem pionieriem ieradās PSKP CK ģenerālsekretārs, PSRS Augstākās Padomes Prezidija priekšsēdētājs L. Brežņevs. L. Brežņevs uzrunāja svētku dalībniekus:

 

„Dārgie bērni! Jaunie draugi!

            Es kvēli un sirsnīgi sveicu jūs, visus pasaules bērnus- mūsu planētas cerību un nākotni!

            Man prieks tikties ar jums, redzēt jūsu līksmās sejas un dzirdēt jūsu skanīgās balsis. Jūs runājat dažādās valodās, bet saprotat cits citu, jo esat atraduši kopīgu valodu- draudzības valodu.

            Jūsu svētkiem ir skaista devīze- „Par laimīgu bērnību mierīgā pasaulē!”. Tā ļoti atbilst šim gadam- Starptautiskajam bērna gadam.

            Miers ir bērnu laime, visu cilvēku laime. Bez miera nav bērnības. Nav nākotnes. Bet daudziem miljoniem cilvēku bērnību nolaupīja kari. Ir ļoti svarīgi, lai neviens to neaizmirstu.

            Katra paaudze dod savu ieguldījumu vēsturē, un arī jums būs jāieraksta savas lappuses cilvēces biogrāfijā. Pienāks laiks, kad jūs no vecāku rokām saņemsit sociālā un zinātniskā progresa stafeti, uzņemsities rūpes par savu zemi, par mieru.

            Pieaugušie sapņo par to, lai katrs no jums būtu laimīgs un izaugtu par īstu cilvēku. Ko tas nozīmē- kļūt par īstu cilvēku?

            Tas nozīmē- uzticīgi kalpot brīvības un taisnīguma ideāliem. Mīlēt savu dzimteni, savu tautu, cienīt visus, kas strādā, un labi strādāt sabiedrības labā. Būt nesamierināmiem pret nežēlību, ļaunumu un ekspluatāciju, pret cilvēka pazemošanu jebkādā veidā.

            Tas nozīmē- būt aktīvam visās daudzveidīgās un sarežģītās dzīves izpausmēs, radoši un ar iekšēju pārliecību izturēties pret darbu, pēc iespējas vairāk darīt cilvēku labā.

            Tas nozīmē- būt godīgam, taisnīgam un draudzībā uzticīgam. Cienīt cilvēku, skatīt viņā savu līdzinieku, vienalga, kādā valodā viņš runātu, kāda būtu viņa ādas krāsa.

            Tas nozīmē- prast ne tikai priecāties par apkārtējās pasaules brīnumiem, bet arī saskatīt, cik daudz jādara, lai dzīve kļūtu labāka, miers- stiprāks un cilvēki- laimīgāki. Vīrišķīgi pārvarēt grūtības, no kurām nav pasargāta neviena paaudze.

            Visas šīs īpašības jums sevī jāieaudzina jau tagad. Viss sākas ar bērnību! Un visa sākums ir mācības, zināšanu un kultūras apgūšana.

            Lūk, kāpēc mēs, vecākās paaudzes cilvēki, jūsu draugi, sakām: mācieties, lai zinātu, mācieties, lai prastu, mācieties, lai radītu un cīnītos par to, kas tuvs jūsu sirdij un dvēselei. Audziet veseli un stipri. Norūdieties sportā, pārgājienos un darbā. Esiet gudri, droši un atsaucīgi. Kļūstiet cīnītāji par tautas lietu, par mieru virs zemes! Esiet īsti cilvēki!

            Novēlu jums, dārgie bērni, prieku, laimi, mieru un daudz saules!”

 

„Padomju Latvijas Sieviete”, 09.1979g.Baltu klubs | Sociopsiholoģijas asociācija | Lielās Mātes Sapulce | Lāču kopa