Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi


Atpakaļ

.DOC versija izdrukai


Mīļajam Nezinītim.


            Mīļais Nezinītis atsūtījis tādu jautājumu par Latviju:

1)      Vai mana naidnieka naidnieks ir mans draugs? Vai tas viss ir tikai liels teātris...;

2)      Kur ir patiesība?

3)      Ko darīt?1) Draudzība ir cilvēcisko attiecību augstākais sasniegums – augstākā garīgās mīlestības forma – attiecības, kurās mēs, dodot, neko negaidām pretī. Kāds tam sakars ar naidošanos? Acīmredzot jautātājs ir domājis sabiedroto.

Ir īslaicīgā – kāmīšu izpratne par dzīvi, risinājumi un realitātes. Ir Cilvēku Ētiskā, Estētiskā, Filosofiskā – pārlaicīgā – no viņu kultūras izrietošā izpratne par pasauli, Cilvēku, viņa vietu un lomu pasaulē (izlasi rakstu „Vienmēr un visur”). Tā kā kāmīši ir tikai barības ķēdes posms, tad viņiem (no viņu interešu viedokļa raugoties) var likties, ka aiznākošais barības ķēdes posms vai kaitēklis (kāds parazīts, kā cērme, piemēram) var būt viņu sabiedrotais individuālajā izdzīvošanas programmā.

Cilvēki tā nedomā. Cilvēki savus sabiedrotos pieņem vadoties no ētiskiem apsvērumiem. Cilvēku pasaulē nav kāmīšu problēmu, un otrādi – kāmīši nepazīst Cilvēku Sirds pasaules dzīvi.

            Tātad, Nezinītis interesējas – vai:

            a) Jelgavas skolotājas apgalvojums, ka „veiksmīgs skolēns ir tas, kuram ir augsti attīstītas uzņēmējdarbības iemaņas”;

            b) tas, ko rāda „100 gramos kultūras”;

            c) tas, ko seksuālo minoritāšu brīvības cīņu frontes aktīvisti kāmīšiem māca par sabiedrisko organizāciju lomu valsts dzīvē;

            d) tas, ka TV studijā pludmales tērpos un klasiskā vīriešu apakšveļā (psihoterapeits!) tērpušies raidījuma „Kas notiek Latvijā” dalībnieki vaļīgi, atbrīvoti un analfabētiski spriedelē par valsts dzīves aktualitātēm (1940. gadā latvieši smējās par padomju armijas virsnieku sievām, ka viņas neatšķir naktskreklu no vakarkleitas);

            e) vai tas, ka dzīvojat konkurences, liberālisma, netiklības, savstarpējas izmantošanas un cietsirdības apstākļos;

            f) vai tas, ka valsts un pasaules politiskie notikumi ir raksturīgi netiklai (noziedzīgai) pasaulei

                        - ir teātris? Nē, tas nav teātris. Tā ir īsta un nemākslota kāmīšu dzīve.***


2) Patiesība ir Īstenības projekcija apziņā, bet laikam ne jau to grib zināt jautātājs. Ievadam, Nezinīt, izlasi rakstiņu „Par zelta atslēdziņu un lāča ķepu”. Pēc tam vari pievērsties aksiomai, ka patiesā notikumu aina ir zināma Vašingtonā, tādēļ, ka tur atrodas „smadzenes”, bet te ir tikai „izpildorgāni” (ES ir veģetatīvā nervu sistēma). Īsto notikumu nozīmi zin tikai to autors. Katrs solis ir tikai viens no ieplānotajiem, kurš ved pa scenārija ceļu. Tu redzi izrādes „aktivizēto” daļu, bet citi jau stāv aiz kulisēm un gaida savu kārtu, kur skatuves strādnieki jau montē nākošās ainas detaļas. Pie tam, ir arī rezerves varianti pēkšņu neparedzētu gadījumu līdzsvarošanai.

Vienkārši padomā - kāpēc tika veikti migrāciju veicinoši pasākumi latviešu izceļošanai uz Īriju, un kas notiek ar mazapdzīvotu teritoriju pierobežā, kad ir nevēlamu imigrantu izvietošanas problēmas? Tad, kad jūs stājāties ES, jūs domājāt par tās plusiem, bet vajadzēja redzēt un glābties no tās mīnusiem. Neviena sistēma nav nemainīga. Tur, kur valda savtība, plusi izzūd, bet mīnusi vairojas. Tur, kur ir pēkšņs uzplaukums (Āzijas tīģeris), pēc laika atklājas šī uzplaukuma procesa radītās sekas, kuras ir sliktākas par to, no kā „tīģeris” bēga.

„100 gudrās galvas” tālāk par savu personisko problēmu risināšanu neiet – nav ne vēlēšanās, ne prasmes, ne iekšējās vajadzības, ne „priekšniecības” atļaujas uz to. Tomēr SVF sakas ir kaklā. Budžets ir apgraizīts pavisam īsiņš – neko ar tādu „auglības daiktu” uztaisīt nevar, bet būs jāgriež vēl. Un tagad būs jāgriež pa pensijām un notiks ne tikai tas vien.

Tagad ir vai nu ar kaunu bezspēcībā jāaiziet (bet „kungi” neļauj), vai vajag kādu (apvērsumu), kurš „darba rīkus no rokām izrauj”. Un te nu ir pionieris Zatlers ar savu sestdienas vakara „maijpuķīšu apvērsumu” - īstajā brīdī klāt – no pašatlaišanās paglābj, un vēl pat labāk – ar to pašu jaunas vēlēšanas būs jātaisa.

Vēlēšanas ir varas deleģēšana. Pirms tik nopietnām – tautai nepatīkamām darbībām vajag sevišķi stipru mandātu. Tādu mandātu var dot tikai tautas ticība, cerība un uzticība jaunievēlētās ārkārtas Saeimas veidā, vēl jo vairāk, ja tā ir jaunām sejām papildināta. Ārkārtas vēlēšanas ir tas lupatu vīkšķis, ar kuru aizbāzīs mutes visiem iebildumiem un protestiem.

Tāpēc uz skatuves parādās karavadonis Zatlers, tāpēc KNAB-ā ir rokādes, tāpēc „tautas kustības dzimst”. Arktiskie lemingi reizi trijos gados stājas kolonnās un dodas un Ledus okeāna krastu, kur salec ūdenī zivis barot. Pārtikas ķēde darbojas. „Viņi vēl mēnesi airēs...”. „Pludmales kapusvētku” šovu rīkotāju uzturēts lētticīgo optimisms ir labs mēslojums muļķu zemes naudas kokiem. TV sejas, reperi un psihoterapeiti apakšveļā – tas ir patiešām labs sākums tādam balagānam!


3) - Ko darīt Nezinītim, ja tas viss norisinās viņa acu priekšā un ap viņu? Nezinītim ir jādara tas, uz ko viņu ved viņa sapratne un griba. Tad Nezinītis redz, kas viņš ir un kā dzīvo. Cilvēks dzīvo izvēles brīdī. Kādu izvēli Tu izdari - tā arī dzīvo! Tas Tu esi! Es Nezinītim varu ieteikt:

a) vajag vēlreiz izlasīt „Par zelta atslēdziņu un lāča ķepu”, „Par to, kas ir, bija un būs”;

b) beigt dzīvot kā kāmīšiem;

c) sākt dzīvot kā Cilvēkiem klājas;

d) Cilvēkiem pulcēties, biedroties un sadarboties ar Cilvēkiem Cilvēciskajā dzīvē, interesēs un vērtībās.


Te, Nezinīt, tev der ielāgot to, ka:

1. Cilvēciskās Vērtības ir Gribasspēks, Patiesums, Zināšana, Godīgums, Mīlestība, Gudrība, Taisnīgums, Paklausība, Ticība, Cerība, Uzticība un Kalpošana, bet Garīgās Vērtības ir Brīvība, Altruisms, Vienotība, Savdabība, Dzimtenes Mīlestība, Cieņa un Pienākums. Savdabība ir centrālais un vienojošais elements Cilvēcisko un Garīgo vērtību vienībā.

2. Savdabība ir Cilvēka Sirdī.

3. Caur šo Vērtību Vienību Sirds veido un uztur Cilvēku Sirds Pasauli.

Uz Sirds Pasauli, Nezinīt! Uz Sirds Pasauli!

                                                                                   


Pauls Stelps

                                                                        Sociopsiholoģijas asociācijaBaltu klubs | Sociopsiholoģijas asociācija | Lielās Mātes Sapulce | Lāču kopa