Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi

Atpakaļ

.DOC versija izdrukai


Kur ir Cilvēks, tur ir Cerība.

Kāds ir vienmēr.

Tā ir.


Mums ir Cerība.


Rakstot atbildi Danielam, tā gan ievilkās laikā, gan sadalījās trijās daļās, tāpat kā pasaule tagad ir sadalījusies pirmstā un pēctā pasaulēs. Pirmskara un karalaika pasaulē. Ir sācies noziedzīgās „papīra” alianses karš ar Likumu. Papīrs nav Likums.

Tas ir neizbēgams. Ir notikusi tektoniska pārbīde. Ir izplūdusi radiācija. Ir sācies viņu karš pret Likuma būtību, saturu, mērķi un garu – vērtību.

Normālā pasaulē ir tā, ka, ja jūs mierīgi ejat pa ielu un pieklājīgi uzvedaties, tad policija par to neuzbrūk. Tas ir tajā gadījumā, ja (kā tas nav Latvijas gadījumā) tās valdība aizstāv likumu, rīkojas likumīgi un pārstāv likumu. Diemžēl mēs dzīvojam tādā vietā (neceļas roka rakstīt – valstī), kurā vara ir to rokās, kuri atbalsta likumpārkāpējus.


***


Tagad šī planēta ir „Baltā nama” (Melu mājas) režīma - „papīra alianses” kabatas planēta.

Mēs dzīvojam uz zaļa pokera galda. Ap to ir spēlētāji – „valstis”(noziedzīgi režīmi), to alianses(laupītāju bandas) un „ieinteresēti dalībnieki”. Šie spēlētāji, vadoties pēc savām interesēm, nospēlē mazākas valstis, reģionus, to resursus vai iedzīvotājus, kā tas ir Latvijas gadījumā. Brīžiem viņi sametas „uz pārīti” un, kā tas ir „Krievijas un partneru” gadījumā, sāk spēlēt „labajos un sliktajos policistos”. Tad „partneri un alianses” ir sliktie, bet „lāču ceļa” dvīnīši no kremļa ir tie labie.

Šoreiz gan „labo policistu” apspēlēja. Kremlis domāja, ka iznāks spēle „lidojumu aizliegumu” laikā, kā tas bija pirms iebrukuma Irākā un Huseina nogalināšanas, bet šoreiz „papīra” alianse tūlīt pat bez priekšspēles pārgāja pie iebrukuma un ar to savus „partnerus” izmeta no spēles.

Amerikāņu demokrātija Krievu izpildījumā – tas ir cirks – smieklīgi, skumji, mulsinoši, apkaunojoši un biedējoši. Tas nav pareizi, ja saka - „Krievu Lācis”. Krievija ir Amerikāņu dancināts Lācis. Tāpēc jāsaka – „Amerikāņu Lācis”.

Lāci ir viegli pieradināt. Viņam garšo konfektes un patīk spēlēties. Tomēr ir robežas, aiz kurām spēlītes „jūsējiem un mūsējiem” var beigties ādu ģērētavā. Arī Kadafi gribēja būt labs, bet tagad tieši Angļu un Franču „partneri” viņam „uzmet” pa bumbai. Spēlītes ar slepkavām slikti beidzas.

Pasaule ir „nospēlēta ” tajā brīdī, kad tiek pateikts – „valstīm nav principu – ir tikai intereses”. Ar bezprincipu interesēm tā ir tikai liela laupītāju bedre – zirnekļu pilna kastīte. Tajā esošie zirnekļi sakausies vienmēr, kad to intereses sadursies vai kastīti sakratīs. Zirnekļa daba(intereses) to liek darīt. Zirnekļu kastītei nav nākotnes. Un, paldies Dievam, ka tā!

Sociālo un vēsturisko notikumu gaitas loģika ir negrozāma. Katras sekas atgriežas pie sava cēloņa. Tas, kurš izjauc kārtību, saņem nekārtību. Kurš Namu ceļ, to ceļ Nams. Ciena to, kurš izrāda cieņu. Miers nāk pie tā, kurš mieru meklē. To, kurš likumu maina, maina likums. Visvairāk cieš kara izraisītājs, jo karš vienmēr atgriežas pie tā sācēja.

Obamam būs tā izcilā iespēja neapšaudīt nemierniekus Amerikā. Francija varēs atbruņoties melno priekšā. Itālija sev pāri laidīs Arābus. Arābu šeihi noskatīsies kā skudras aiznes viņu zeltu.


***


Es saprotu, ka tas, par ko mēs iestājamies, ko mēs aizstāvam, neattiecas uz šo pasauli, laiku, cilvēkiem un Latviju. Tas attiecas uz to pasauli, cilvēkiem un Latviju, kāda tā varētu būt. Tomēr tā ir tāda kā tagad vai citāda tikai par tik, cik mēs darbojamies šajā vai citā virzienā. Es saprotu to, ka šis raksts neko lielu nemainīs. Alianse jau ir noskatījusi nākošo upuri – valsti, kurā ir nafta, zelta rezerves un nauda bankas kontos, kuru var tai atņemt. Alianses jau zin nākošo „režīmu”, kuru tā grib likvidēt, nākošo teritoriju, kuru grib pakļaut demokratizācijai, un valsti, kuru grib saplosīt. Ir pilnīgi skaidrs, ka šī laupītāju banda to turpinās tik ilgi, kamēr viņiem būs ieroči, kara materiālu noliktavas un bāzes, no kurām to darīt.

Mums ir Cerība. Cerība uz to, ka pasaule mainās un var mainīties. Mēs saprotam, ka tas, kas notiek šodien, ir noticis jau daudzreiz. Tā ir noticis pirms 10 000, 2000 un 1000 gadiem. Tā ir noticis 19. un 20. gadsimtā. Tā, valsti pēc valsts Eiropā saplosīja Hitlers. Tā savu karjeru sāka un beidza Napoleons.

- Vai Sarkozī galvā sakāpušas „Sicīlijas kurpnieka dēla” asinis?

- Vai viņš zin, kur ir Sv.Helēnas sala?

- Vai būtu pienācis laiks saprast, ka tieksme uz vardarbīgu likuma pārkāpumu ir daļa no psihiskas slimības?

- Vai būtu laiks cerībai, ka mēs varam dzīvot normālu cilvēku pasaulē?

- Vai tā jau ir gatava?


***


Cilvēces vēsture pilna ar kariem, laupīšanu un vardarbību. Tā ir krājusi un lietojusi ieročus. Tā ir cēlusi un dedzinājusi. Un katru reizi pēc tādas dedzināšanas tā ir sapratusi, ka to darīt nevajag. Mēs varam atskatīties vēsturē un teikt, ka tā ir noticis vienmēr, ka vienmēr ir postīts, bet ir mainījušies tikai postīšanas ieroči.

Mūsu Cerība ir tajā, ka mainās ne tikai ieroči, bet arī Cilvēka dvēsele. Mūsu Cerība ir tajā, ka mēs atšķiramies no tiem, kādi bijām agrāk. Mūsu Cerība ir tajā, ka mēs atšķiramies ar to, ka varam rīkoties saprātīgi, ka mēs tiešām esam pakāpušies pa civilizācijas kāpnēm. Mūsu cerība ir tajā, ka var būt Civilizēta pasaule un Cilvēcība – Cilvēka cienīgas attiecības. Mums ir Cerība, ka mēs varam to sasniegt.

Ir Cerība uz to, ka mums blakus var būt Cilvēks, kuram var uzticēties. Ka ir iespējama zeme, kurā Cilvēks jūtas labi, zeme, kurā visiem ir darbs, ka ir Valsts, kuru uzklausa un Pasaule, kura ieklausās. Cerība, ka var būt Pasaule, kura Zin, tāda Pasaule, kura ceļ un var būt mūsu Sirds Pasaule.


Tomēr, tikai ar rīcību, kaut vai nelielu, mēs varam darīt to, kas nenovēršami mūs noved pie labākas pasaules. Ar vienaldzīgo piekrišanu notiek noziegumi. Ar ieinteresēta Cilvēka darbību tiek veidota pasaule. Mēs noteikti esam ieinteresēti, lai pasaule kļūtu drošāka un mierīgāka. Mēs cenšamies to tādu darīt. Mums ir cerība, ka, ja ne „rīt”, tad noteikti „aizparīt” tā tāda būs.

Mums ir Cerība. Cita nekā taču nav. Ir tikai Cerība.


                                                                                                Mēs visi

                                                                             27.03.2011.

                                                                                                ♀☌ ♆Baltu klubs | Sociopsiholoģijas asociācija | Lielās Mātes Sapulce | Lāču kopa