Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi
                                             

Nosūtīt jautājumu
Jautājumi un atbildes

Atgādinām, visi ienākošie sūtījumi tiek cenzēti!

Trīs princesītes jautājumi pretendentiem.
Es, kā tikko modusies, gribu zināt -
   - Kur es atrodos?
   - Kas te notiek?
   - Kāpēc tā tagad ir?
Uz pēdējo jautājumu
443. No: G      Temats: rozenkreiceri ?←      2012. gada 02. janvāris 22:40:00

Kas patiesi ir rozenkreiceri? Kādi ir viņu nolūki, mērķi? Izcelšanās?


Rožkrustieši savulaik bija slepenai Garīgi - Zinātniskai, filosofiskai brālībai piederīgie, kuri dzīvoja un darbojās Eiropā 17.-18.gs. politiskas un reliģiskas (ideoloģiskas un zinātniskas) vajāšanas apstākļos. Tumsas hierarhijas veidotā un uzturētā pasaulē tās baznīca, varas orgāni, „zinātne” un politika vajā Gaismas darbiniekus visur, kur vien jūt to klātbūtni savā teritorijā. Tomēr par viņiem – viņu īsto būtību, zināšanām un filosofiskajām doktrīnām – darbību nekas patiess nebija zināms un nav zināms vēl šodien. Lai tas tā arī paliek.

Viņi paši par sevi ir sarakstījuši un izplatījuši kaudzēm maldinošu materiālu. Baznīca, tās inspirētās slepenās ietekmes organizācijas un citi krāpnieki – viltvārži viņu vārdā ir dibinājuši „brālības”, izdevuši krāšņi ilustrētas grāmatas un noslēpumainus pergamentus. Viltvārži labprāt pieņem „apmācībā” tādas augsti prominentas personas kā visu un NATO slepkavu aprindas augsti vērtētā ievērojamā Latviešu folkloras pētniece Vairiņa. Ir daudz tādu, kuri labprāt un daudz par to visu Jums pastāstīs. Tomēr tie visi būs tikai mednieku un makšķernieku stāsti. Patiesību uzzināt varat tikai Jūs pats, ja, pienācīgā veidā izglītots un tam spējīgs, pētīsiet šo jautājumu.

Varat sākt ar Holla enciklopēdiju, kurā apskatāmo problēmu pārskats sākas 316. un turpinās līdz pat 405.lpp. Būtu naivi domāt, ka šī brālība bija kāda savrūpa parādība. Marijas Magdalēnas kulta zīme ir roze pie krusta, bet Indijā ir tūkstošiem gadu veci kultūras pieminekļi ar Rozkrustiešu simbolismu un vēl mūsdienās tur ir sastopamas rotas lietas ar šo simbolu. Hermētisms, Druīdu kopas, antīkās filosofu skolas, to Mistērijas, Templiešu ordenis un viņu pēcteči – Masoni (līdz 1614.gadam) kā arī visi vēlākie šīs tradīcijas slepenie veidojumi ir vienas un tās pašas vides veidoti un viena un tā paša Centra radīti un vadīti. Tie visi ir šī Centra darba rīki – rokas pasaulē. Ja gribat iepazīties ar tā rokām, iepazīstiet Sirdi.

Sirds Jūs aizvedīs tur, kur ir Jūsu vieta. Savus pētījumus varat sākt ar Minhauzena stāstu grāmatu pārlasīšanu un pārdomāšanu. Izlasiet „Ulubeles atslēgas”. Iepazīstieties ar mūsu ieteiktās literatūras sarakstu.

Rožkrustieši bija izglītoti cilvēki – Zinātnieki. Ceļš pie viņiem ir caur pētījumiem, pārdomām, audzināšanu, disciplīnu, atbilstošu izglītību un zinātnisku darbību. Ja Jūs būtu viņiem interesants, tad Jūsu pētījumi Jūs novestu pie viņiem. Padomājiet – ko Jūs varētu teikt Rožkrustietim, bet – ja viņš Jums atbildētu – vai tas jel kādā veidā būtu Jums derīgs un pielietojams.

Tukša ziņkāre vai lētticība ne vienu vien ir ievedusi postā vai krāpnieku izliktajās lamatās. Vai tiešām Jūs domājat, ka kāds, kuram patiesi būtu bijis kāds sakars ar šo brālību, Jums kādreiz par to (brālību un savu sakaru) kaut ko liktu nojaust? Vai tiešām Jūs domājat, ka ar to pašu pirkstu, ar kuru Jūs izpētat sava deguna iekšpusi, Jūs atvērsit Rožkrustiešu brālība noslēpumu durvis? Tad jau tikpat labi varat internetā (tālmācībā) apgūt Kabalu kā to dara Madonna un citi šajā pasaulē vai apmeklēt kādus eiropiešiem domātos „jogas” kursus, „Sokrāta skolas”, kristīgās meditācijas un citus tamlīdzīgus niekus. Kāpēc Jums šo jautājumu neuzdot cienījamajiem Buiķim, Stankēvičam vai Kļavam?

Viņiem ir daudz ko Jums stāstīt šajā sakarā. Viņi zin. Viņi ir īstie.


444. No: Tautietes ārzemēs      Temats: valodas referendums ?←      2012. gada 21. janvāris 9:28:33

Kāda ir jūsu attieksme pret valodas referendumu?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Zolītē nospēlētā zeme., P. Stelps

445. No: pēteris      Temats: sīrija ?←      2012. gada 17. februāris 09:38:19

Kas īsi notiek Sīrijā? Cik daudz var ticēt tam, ko par to stāsta angļu-latviešu valodīgajiem ziņotājiem?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Žurku ceļš, P. Stelps

446. No: ints      Temats: VAK ?←      2012. gada 25. februāris 20:46:33

Nupat dzirdēju interesantu VAK dibinātāja un dzejnieka Arvīda Ulmes uzstāšanos radio rīta raidījumā. Tajā viņš stāstgija par VAK iniciatīvu jauna attīstības ceļa veidošanos. Viņš minēja tos jaunos ekonomiskos un ekoloģiskos un arī sabiedriskās dzīves pamatus uz kuriem tā būs balstīta. Pie tiem viņs minēja arī Rūdolfa Šteinerta piedāvāto trīsdaļīgās sabiedrības modeli. No jūsu publikācijām un it sevišķi no raksta par totalitārajām sektām (Hadronu kolaiders vai totalitārā sekta?) saprotu ka jūs neatzīstat Rūdolfa Šteinerta darbību par pieņemamu. Kāda ir jūsu attieksme pret šo A. Ulmes uzstāšanos radio un VAK iniciatīvu kopumā? Vai jūs biedē Rūdolfa Šteinerta piemērošana jaunajai kārtībai Latvijā?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Harijs Poters un VAK-s, P. Stelps

447. No: G      Temats: Gavēnis! ?←      2012. gada 28. februāris 20:41:34

Kāds ir Jūsu viedoklis par gavēni?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Dzīve bez Nāves, P. Stelps

448. No: Saulīte      Temats: Par bērniem ?←      2012. gada 25. marts 21:16:31

Labdien! Jūs esat rakstījis par to, kā pareizi būtu jāaudzina bērni un kādas vērtības viņiem jāiemāca, tomēr mani arī interesē jautājums, kā būtu bērns pareizi jāieņem!?


Atbildes uz tādiem jautājumiem meklējiet rakstā Caur Uguni, Ūdeni un Vara caurulēm.

449. No: ivars      Temats: svētums ?←      2012. gada 28. marts 13:05:09

Ar ko atšķiras svētums no svētulības?


Visu cieņu, Ivar!

 

Es saprotu, ka tas ir mūsu divu dienu telefonsarunu turpinājums. Vispirms gan gribēju teikt – ja Tu publicē manas Tev domātās īsziņas publiski pieejamā grāmatā (par saturu un kontekstu man nav kauns un pretenziju), tad par to varēji mani informēt jau tad, kad Tevis minētā grāmata iznāca 2007. gadā, nevis tagad mani nostādīt fakta priekšā. Varēji arī pajautāt, vai es to vēlos – piedalīties ar saviem tev domātiem vārdiem kādā Jūsu izdotajā grāmatā. Un tad Tu man vēl pārmet to, ka es esot pret Tevi tik skarbs!

            Tad nu neapvainojies, ja Tev jālasa publiska atbilde, arī Tavs jautājums, tāpat kā mani vārdi Jūsu grāmatā ir tā vērti, lai to lasītu daudzi un tūlīt pat.

Piedod skarbumu, Ivar, bet tas ir tāds dīvains – akls jautājums. Es saprotu Tavas sāpes par VAK-u, bet padomā pats! Var pajautāt arī tā:

            - Ar ko tumsa atšķiras no gaismas?

              Ar to, ka tumsā nav gaismas.

            - Ar ko rūgts atšķiras no salda?

              Ar to, ka tas ir rūgts, bet nav salds.

            - Ar ko auksts atšķiras no silta?

              Ar to, ka tajā nav siltuma, ar to, ka tā ir siltumam pretēja parādība un siltuma trūkuma sekas, tur, kur tās ir konstatējamas uz apkārtējās vides fona un (uz šī fona), iespējams, ir šīs vietas (siltuma vajadzības) trūkums, tāpēc, iespējams, tiks ar kaut ko maldinošu, siltumam līdzīgu neveiksmīgi maskēts. Tas, kas nav īsts, bet īstuma vietā tiek attēlots, ir īstuma karikatūra.

            Tāpat var pajautāt tā:

            - Ar ko diena atšķiras no nakts?

            - Ar ko vīrietis atšķiras no divriteņa?

            - Ar ko televīzija atšķiras no šampūna?

            - Ar ko gudrība atšķiras no muļķības?

              Ar to, ka muļķībā nav gudrības.

            - Ar ko Svētums atšķiras no svētulības?

              Tieši ar to, ka ir svētums un ir svētulība, kura nav svētums, jo, ja tā būtu svētums, tad tie būtu viens vesels, bet, ja tie nav vesels, tad tas nozīmē, ka svētulība ir atdalīta no svētuma un nav svētums.

            Ar to jau arī atšķiras, ka svētulība nav svētums, tātad, ir tas, kas ir bez svētuma. Svētums nes augļus visa tā veidā, ko mēs pazīstam kā labo. Svētulībai tādu augļu nav – svētulība ir ne-svēta, tukša un neauglīga.

            Atbilde uz tādiem meklējumiem nav faktos un analīzē. Tā ir katra paša patiesības redzes spējā. Tad, kad mēs redzam Saules lēktu, mēs nemeklējam uz to norādošus vai apstiprinošus faktus un astronomiskas tabulas. Mēs vērojam Saules lēktu, kurš pie mums nonāk tāds, kāds tas tobrīd ir, līdzi nesot visas tās izmaiņas, kuras var konstatēt Saullēktu pavadošajos notikumos dabā un par tiem iegūtajos faktos.

            - Kādēļ meklēt faktus, kuri dod vielu spriedumiem, ja to var vērot tieši tādu, kāds tas ir?

            Fakti ir vajadzīgi tiem, kuri neredz un tiem, kuri manipulē ar faktiem galvas jaukšanai, kā visā tajā lietā ap VAK-u.

            Vērosim Saullēktu!

            Lai Saule Aust!


450. No: Rudis      Temats: Islāmisti-fundamentālisti ?←      2012. gada 17. aprīlis 16:00:26

Kāpēc islāmistus sauc par fundamentālistiem?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Kas mēs esam?, P. Stelps

451. No: Janis      Temats: nākotne ?←      2012. gada 03. maijs 10:53:47

Kā spēt turpināt ceļu, kad tas kam ticejis ir izrādījies maldi, neziņa kā rīkoties, jāatkāpjas caur sāpēm un ciešanām, lai saplūst tie, kam jābūt kopā. Es lūdzu pēc padoma.


Re nu, Jāni!
       Tavā dzīvē tomēr notiek arī labi pavērsieni. Tagad Tu zini, ka tas, kam esi ticējis ir maldi, tāpēc tagad vari atrast sevī to, kas Tev ir licis maldīties. Jo maldījies jau esi tu pats. Tas, kam ticēji, tāds ir bijis no paša sākuma. Maldīšanās, savu kļūdu atklāšana ir ceļa daļa.
        Es arī, Jāni, esmu neziņā par Tavu maldu un ciešanu raksturu, tādēļ nekādu padomu tik neskaidram jautājumam nevaru dot. Nākošreiz lūdzu iezīmē savu problēmu noteiktākās līnijās.
        Tagad, Jāni, varu teikt tikai to, ka ceļa stāvokli, ceļu, noteikumus un ceļabiedrus sev pievelkam paši ar savu dvēseles stāvokli, vēlmēm un rīcību. Tu neesi kļūdijies tajā, kam esi ticējis. Tu esi kļūdijies savās vēlmēs, rīcībā un dvēselē. Pārlūko sevi-to, kas tavā rīcībā un vēlmēs ir novedis līdz tam, ka esi bijis pievērsies tam, kas ir izraisījis Tavu vilšanos. Tomēr, (nezinot Tava jautājuma būtību) vai varētu būt tā, ka Tu neesi sapratis to, ar ko saskāries, un šī neizpratne ir izraisījusi vilšanos?
        Ciešanas ir situācijas neizpratne. Ceļu turpina tie, kuri grib to iet. Atvaino, Jāni, tik maz zinot par to, kur esi iekūlies, es pat nevaru Tev novēlēt būt stipram un turpināt ceļu. Var taču gadīties, ka tas nav bijis labs, ceļš kurā esi piedzīvojis vilšanos? Tad jāsaka - labi, ka tas ir beidzies un neesi aizgājis vēl tālāk.

452. No: G K      Temats: Lāču māte Made ?←      2012. gada 04. maijs 22:49:34

Man šķiet(iepējams, ka kļūdos), kā Lāču māte Made tika apzināti izlaista ārā-ļāva tam notikt, lai varētu nogalināt(lai cik tas skarbi neskanētu)!? Ka tas, kaut kādā mērā ir saistīts ar Latviešu tautas garu vai ko tamlīdzīgu!?


Kopā jau var savilkt visu ko un visur var atrast to, ap ko pašam prāts grozās. Lāču Mades dzīvnieku patversmju kroplo radījumu un kroplo sabiedrisko attiecību sfēra ir ārpus mūsu interesēm. Tā notiek bez mūsu ziņas. Cilvēks interesējas par cilvēcisko un veido cilvēcisko. Cilvēks dzīvo Normu pasaulē un rīkojas normāli. Ārpus Normas esošie rīkojas nenormāli. Tādēl jau mēs aicinam un mudinam visus atgriezties pie Normas un rīkoties normāli. Mūsu darbība nav vērsta uz bezgalīgi dažādo nenormālo rīcību apspriešanas. Mūsu darbība ir vērsta uz Normas rādīšanu un uzturēšanu.

453. No: Aprūpētājas      Temats: dzīves ilgums ?←      2012. gada 10. maijs 1:17:16

Vadoties no manas pieredzes darbā ar veciem cilvēkiem man radās jautajums- kāpēc kopumā ņemot sievietes dzīvo ilgāk nekā vīrieši?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Par kluso Sievietes spēku, P. Stelps

454. No: Dina      Temats: autortiesību atlīdzība ?←      2012. gada 14. maijs 22:20:20

Ko Jūs domājat par autortiesību atlīdzību?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Par Autoru, Darbu un tiesībām, P. Stelps

455. No: Santa      Temats: sfēru un astrālā mūzika ?←      2012. gada 14. maijs 23:34:10

Jūs pieminat sfēru un astrālo mūziku. Cik ļoti tā atšķiras no labas klasikas vai tautas mūzikas? Vai ērģeles var derēt par analogu šīm mūzikām?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Mūzika un skaņas, P. Stelps

456. No: Rešarda      Temats: Garīgā attīstība ?←      2012. gada 20. maijs 21:21:12

Lasot jūsu rakstus, nākas secināt, ka par no tumsas nākošu tiek atzīts gandrīz viss - mūsdienu kristietība, čenelingi, joga, reiki utt. Daudz kur varu piekrist - zem skaistiem vārdiem bieži vien slēpjas pavisam citi motīvi un mērķi, kas ir savtīgi. Tomēr ir tāda lieta, ka cilvēks, kas vairs nevar samierināties ar parastu eksistenci un grib pilnveidoties, paātrināt savu evolūciju,kas taču arī Agni Jogā ir norādīta kā iespēja šajos laikos, meklē domubiedrus - vientulība daudziem cilvēkiem nav viegli paciešama. Un tad nākas ar daudz ko samierināties. Vēl gribēju pajautāt, vai jūs uzskatāt, ka arī Bībele, kāda tā ir mūsdienās pieejama - tātad profanēta, sagrozīta - var nākt par ļaunu, ja to lasa un vadās pēc tur rakstītā? Kas tad ir vispiemērotākais Latvijā pašlaik?


Lasot šādus jautājumus, saprotam, ka patiešām ir jāraksta gari un plaši raksti par katru jautājumu, kuram pieskaramies. Šī iesūtītā jautājuma teksta kontekstā vārds „atzīts” tiek lietots tā it kā šī „atzīšana” būtu kāda subjektīva „patīk-nepatīk” robežās esoša darbība un attieksme. Matemātiska izteiksme 1<2 ir objektīva norāde uz to, ka 1 ir mazāks par 2. Ja ar hēliju pildīts gaisa balons ceļas augšup, tad tas ir objektīvi spējīgs pacelties gaisa, ko nevar gludeklis. Te nav vietas izteicienam „gaisa balons tiek atzīts par vieglāku salīdzinājumā ar gludekli”. Tie cilvēki, kuri nezin to, kāpēc gaisa balons paceļas, bet gludeklis nē, varētu atzīt, ka viņi redz brīnumu, bet tad viss šis „brīnums” būtu tikai vienīgi viņu zināšanu trūkuma sekas.

Mēs zinam, kas ir kas un tādēļ nenodarbojamies ar „atzīšanu”. Ja kādam šajā jomā iztrūkst zināšanu, tad tā nav īstā nodarbe, kurai viņš pievērsies. Tas nav laika kavēklis. Tas ir pa īstam un, ja kāds to vēl nesaprot, tad saprašana viņam nāks ar lielām ciešanām.

Tas ir dabiski, ka Cilvēki meklē domubiedrus. Tā tam ir jābūt. Taču viss tālāk Jūsu jautājumā teiktais ir viena liela aplamība. Es domāju to „Un tad nākas ar daudz ko samierināties”, it sevišķi, ja ir zināmi arī citi virzieni, kuros nav „jāsamierinās”. Nav saprotams, kāpēc ir jāēd mēsli kādā kompānijā, ja ir arī cita, kurā var ēst tīru pārtiku. Un tālāk – neviens taču neiet uz ielas laupīt, dedzināt vai zagt tikai tāpēc vien, ka mājās vienam ir garlaicīgi. Nozieguma gadījumā vārdi „vienam mājās bija garlaicīgi – gāju domubiedrus meklēt un tos atradu starp šiem noziedzniekiem” nozīmē to, ka esat pievienojies organizētās noziedzības grupējumam.

Katrs domubiedrus sameklē pēc savas iekšējās būtības. Vienmēr ir spēkā latviešu sakāmvārdi: „Parādi man kas ir tavi draugi un es pateikšu tev kas esi tu”. Tātad, te nav jāaizbildinās ar „samierināšanos” (nevajag aiz tā slēpties – vienkārši nevajag darīt to, par ko ir jākaunas), bet vajag atzīst to, ka esat tāds, kādā grupā uzturaties. Jūsu saturs Jūs ir piesaistījis pie tiem, starp kuriem meklējat domubiedrus.

Tā grāmata, kuru Jūs par Bībeli saucat, ir Vatikāna pasūtījuma rezultātā abpusējās interesēs, nelielas žīdu grupiņas 11.gs. izpildīts un tapināts darbs – lielāka apjoma materiālu apstrāde „fentezi” žanrā par tēmu „Kristīgā mācība” un ir tik pat tālu no tā, uz ko tā pretendē, kā Labsanga Rampas pļāpāšana no Budisma. Ir pilnīgi vienalga vai lasat tās abas, vai P. Koelju romānus, vai „Davinči kodu”, vai „Zīmogu sarkanā vaskā”. Tie visi ir un paliek mākslīgi veidojumi, kuri ir vienlīdz tāli no tā, par ko tiecas runāt.

Vai to lasīšana Jums kaitē vai nē, ir atkarīgs no tā, kāda ir Jūsu attieksme pret lasīto.

Ja maldinošo liekat savas dzīves pamatā, tad tiekat maldināts un sākat dzīvot maldos – ilūzijās. Jūsu dzīve kļūst iluzora, Jūs pats vairs to nevadat, bet esat pilnīgā maldinātāju un manipulatoru varā. Ja pret to izturaties kā pret lasāmvielu, kuru var arī pārdomāt, tad Jūsu pārdomas kopā ar Zināšanām var Jūs bagātināt ar kādu atziņu, kuru varbūt ir vērts pieņemt par derīgu. Tādā gadījumā Jūsu dzīve būs mazāk iluzora un vairāk Īsta. Apskaidrotie dzīvo Īstenībā. Zinošie ir Apskaidrotie – Soteri.

Ja mēs zinam, ka visas tās prakses, kuras tiek dēvētas par „jogām”, ir 4. rases mācību paliekas, bet viss tas, ko Jūs minat pie „atzītā” ir 5. rases paliekas un mums priekšā stāv 6. rases dzīve, tad ir pilnīgi skaidrs, ka Latvijā, tāpat kā visur citur, tiem, kuri grib iekļauties Evolūcijā, vispiemērotākā ir Jaunā Laika Mācība – Dzīvā Ētika. Lai Jūsu nemulsina tās cits nosaukums – Agni Joga. Vārds „joga” nozīmē – ceļš un prakses būtība nav jāmeklē vārdā „joga”, kā to dara dumjie Eiro-Āmurikāņi, bet ceļa norādē – tajā vārdā, kurš apzīmē ceļa virzienu. Agni Joga ir Uguns Ceļš. Dzīvā ētika ir Ugunīgais Ceļš un Uguns attīstības Ceļš.

Tiem, kuri grib tāpat vien „pabūt sabiedrībā un „pieciest” to tikai tāpēc, ka ir bail no grūtībām vai vienam garlaicīgi”, vispiemērotākais ir tas, uz kurieni viņu ir „aiznesušas kājas” – tas, kam viņu ir pievedusi viņa dvēseles daba, prāta stāvoklis un apziņas būtība.

Tie, kuriem ir Dzīva-Ugunīga daba, kuros skan 6. rases aicinājums, kuri jūt brālību ar citiem Ugunīgajiem, tiecas pēc Zināšanām un Gara Izaugsmes Ceļa – tie meklē sev domubiedrus starp tiem, kuri pievēršas Uguns Ceļam – Dzīvajai Ētikai un tās Kultūrai.


457. No: z      Temats: Logo ?←      2012. gada 10. jūnijs 2:32:17

Joprojām Jūsu logo stāv mājaslapā biedriem.lv/itsa_par_mums.html.


Paldies par norādi!

Jā, neskatoties uz mūsu prasībām, mūsu logo aizvien vēl tiek turēts šajā mājas lapā un viņi aizvien vēl turpina savu maldinošo darbību. Ar to viņi sevi lieliski raksturo kā bezkauņas.

Ja kāds paziņo citam, ka nevēlas uzturēt attiecības, bet atraidītais aizvien vēl turpina uzbāzties, tad tā ir kāda noteikta veida aprobežotība un vardarbība no prasības ignorētāja puses.

- Vai tas mums sagādā traucējumus?

Pagaidām nē. Bez tam mēs esam pienācīgā veidā informējuši sabiedrību par mūsu attiecību neeksistenci un šīs kompānijas darbības raksturu. Ja kādam interesē mūsu apgalvojumu patiesums, tad viņi tam ir sagādājuši lielisku pierādījumu.

Uz to var palūkoties arī tā. Mēs esam tik ekskluzīva vērtība, ka pie attiecībām ar mums turas visiem iespējamiem līdzekļiem. Nu, ko! Lai jau tiek „nabaga radiniekiem” kāds prieciņš no mūsu pils spožajiem logiem!


458. No: Bukuria      Temats: Ekumēniskā kustība ?←      2012. gada 19. jūnijs 19:36:00

Es vēroju divas interesantas parādības kristietībā - dievnamu izpārdošanu, draudžu samazināšanos, baznīcas pievēršanos biznesam un homoseksualitātes esamību baznīcā no vienas puses, un ekumēnisko kustību no otras puses. Kāda tad ir ekumēniskās kustības būtība?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Ekumenisma laiks, P. Stelps

459. No: Bukuria      Temats: Arheoloģija un ētika ?←      2012. gada 19. jūnijs 19:39:59

Manā skatījumā melnā arheoloģija dara to, ko akadēmiskā arheoloģija nav spējīga darīt vai aiz zinātnes maskas tāpat dara. Šajā sakarībā man ir jautājums - kur ir ētiskā robeža arheoloģijā, kapu lauku atsegšanā, tur atrodamo vēstures pieminekļu izpētē un Otrā pasaules karā kritušo pārapbedījumos?


- Kur ir ētiskā robeža veicot radioaktīvo atkritumu noliktavas atsegšanu, rakņāšanos pa to un bīstamo atkritumu izvazāšanu pa pasauli?

Muļķi, kuriem nav priekšzināšanu par radioaktivitāti, tās dabu un iedarbības sekām uz cilvēku, kuriem nav dozimetru un citu darbam ar radioaktīvajiem materiāliem vajadzīgo iekārtu, ar nevainīgu idiotu centību rakņājas pa bīstamo atkritumu kaudzi un ķīvējas ap kādu īpaši spožu konservu bundžas vāciņu. Nav jēgas meklēt ētiku tur, kur mežoņi strīdas par pūstošu gaļas gabalu. Kādi vieni – tādi otri.

Cilvēka fiziskā miesa ir augstu garīgo vibrāciju plūsmas kanāla nesēja un veidojums. Katru veidojumu tā darbības beigās iznīcina tam atbilstošas destruktīvas enerģijas un to radītas formas. Augstāko būtņu formas iznīcina augstākas pakāpes destruktīvās enerģijas un formas. Tāpēc Daba rūpējas par to, lai cilvēku radītie priekšmeti izzustu no Cilvēku dzīves vides, bet Cilvēkiem pašiem jārūpējas par savu miesu savlaicīgu likvidāciju un to sadalīšanās produktu nepieejamību dzīvajiem. Līķu saglabāšana ir daļa no melnās maģijas (pēdējo 6000 gadu Ēģipte bija pilnīgā melno māgu kontrolē – tādēļ arī tur tik plaši pielietota līķu balzamēšana), tāpat kā mirušo miesas elementu (kādu piekopj baznīca) un mirušo cilvēku radīto un lietoto priekšmetu lietošana.

Atsedzot kapus un lietojot priekšmetus tiek atbrīvotas postošās enerģijas un to radītās būtnes, kurām ir vienalga vai racējs ir diplomēts vai melns arheologs. Viņu visu pūliņi ir atbrīvoto destruktīvo spēku radītajās slimībās, kuras izplatās tādā populācijā. Ārstiem būtu mazāk darba, ja nebūtu arheologi. Vēsturiskās ziņas var iegūt tam sagatavoti Zinātnieki Skolotāju vadībā un tam noliktajās robežās saskaņā ar Cilvēces attīstības cikliem, apziņas stāvokli un Dabas Likumiem.


460. No: Rita      Temats: vecums un ārējais izskats ?←      2012. gada 07. augusts 0:41:45

Kāpēc vieni izskatās daudz jaunāki par saviem gadiem, bet citi vecāki? Piemēram, vai tas, ka izskatos daudz jaunāka par saviem (28) gadiem varētu būt saistīts ar to, ka kaut kādā izpausmē vēl joprojām esmu bērnišķīga?


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Cik jauni jūtamies, cik veci esam, P. Stelps

461. No: ivars      Temats: ķelti ?←      2012. gada 16. augusts 0:41:07

Ķelti nav tauta, tas taču sprotams? Pēc ledus laikmeta, no izdzīvojušiem, pirmsleduslaikmeta cilvēkiem veidojās baltu rase, kas veiksmīgi apdzīvoja ledāju atstātās zemes. Pilnīgi skaidrs, ka agresīvie mežoņi no dienvidu zemēm. Izspieda baltu tautu un pilnīgi skaidrs, ka Prūši un pārējās baltu tautas ko iznīcināja kristieši, ir Balti. Nekādu citu baltu nav un nevar būt.


Atbilde uz šo jautājumu ir raksts - Par visu krāsu Baltiem, P. Stelps

462. No: ivars      Temats: Ķelti ?←      2012. gada 16. augusts 23:39:08

Nav tādu ķeltu? Ir Balti? Kristietība ir tumsonība un nav apspriežama nekādos aspektos?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Par visu krāsu Baltiem, P. Stelps

463. No: G      Temats: ... ?←      2012. gada 01. septembris 20:09:38

Ķermenis ir mirstīgs. Dvēsele arī?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Dvēseles, virinātāji un durvis, P. Stelps

464. No: Viktorija      Temats: Homeopātija ?←      2012. gada 03. septembris 0:12:55

Ko jūs domājat par homeopātiju?


Tā ir efektīvākā farmokoloģijas ķīmijas produktu pielietošanas metode. Tā lieto augsti potencētus (stipri atšķaidītus - niecīgos daudzumos) preperātus. Tā ir resursus un cilvēka organismu saudzējoša metode, kura ņem vērā organisma darbības ritmus un patieso ķīmisko procesu dabu. Farmakoloģiskā rūpniecība apkaro homeopātiju tādēļ, ka tā radikāli samazina kā izlietoto preparātu, tā arī slimnieku skaitu. Augsta atšķaidījuma un ritma dēļ preparātiem ir mazāk nevēlamo blakusparādību, kuras bieži ir smagākas slimības par ārstēto. Homeopātija ir medicīnas kustība pareizajā virzienā, kuru apkaro farmakoloģiskā industrija, kas ir ieinteresēta slimību izplatībā un slimnieku skaita pieaugumā. Atņemiet peļņu industrijai un daudzi slimnieki atveseļosies. Tieši to dara homeopāti un homeopātiskā metode.

465. No: aijas      Temats: bērniņu gaidot ?←      2012. gada 23. septembris 12:22:20

Labdien! Šobrīd gaidu savu bērniņu. Vai Jūs varat ieteikt kā atmest visas sliktās domas un domāt, darīt tā lai bērniņam ir labi. Varbūt ir kādas īpašas lūgšanas gaidot bērniņu? Vai varat ieteikt izlasīt kādu grāmatu? Paldies


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Atslēga Jūsu rokās, P. Stelps

466. No: Gaisma      Temats: dižie pareģi un paredzējumi ?←      2012. gada 25. oktobris 01:25:06

Ko jūs domājat par Nostradamusu, Vangu un citiem dižajiem pareģiem? Cik ļoti cilvēkiem būtu jāpievērš uzmanība nākotnes paredzējumiem?


Interese par pareģojumiem ir neveselīga ziņkāre un savu Prometejisko spēju vājināšana.

Mūsdienu Cilvēka prāts ir nepilnvērtīgs. Intelekta funkcijas pārslogošana ar personības vēlmju un iespaidu diktētu attieksmi, pārcilvēcīga psīhes ietekme, pievēršanās attīstības ceļam, dzīves veidam, attīstības līmenim un laikam neatbilstošām mācībām un praksēm ir panākusi to, ka reizē ar morālu un tikumisku pagrimumu sabiedrībā, katrā atsevišķā cilvēkā ir atmirusi puse no viņa prāta darbības. Normāli katrā cilvēkā viņa prātam jādarbojas sintētiski savienojot Epimetejiskos un Prometejiskos iespaidus.

Epimetejiskie iespaidi ir tas, ko mūsu apziņa ir uztvērusi no notiekošā un sakomplektējusi faktos. Kārtojot faktus un izdarot secinājumus, tāda Cilvēka apziņa veido sev priekšstatus par jau notikušo. Notikušā Epimetejs veido savu pasaules ainu par to, kur viņš ir un kas ar viņu notiek pašlaik, un izdara prognozes. Tā ir braukšana automašīnā atmuguriski nelietojot atpakaļ skata spogulīti.

Mūsu apziņa ir ļoti sīkciklisks process, kurš atrodas dažādu, arī daudz garāku ciklu veidotā pasaulē. Tas nosaka, ka liela daļa no notiekošā patiesībā ir garāku ciklu mijiedarbības seku projekcijas sīkākos ciklos. No vienas puses tas dod variāciju iespējas, bet no otras tas nosaka, ka to ceļu, pa kuru braucam, kāds jau ir uzbūvējis pirms mums. Ar visiem līkumiem!

No jau uzbūvētā ceļa arī pienāk ietekmes. Spēju uztvert „vēl nenobrauktā ceļa gabala” ietekmes sauc par Prometejisko prāta darbību. Tam nav nekāda sakara ar paredzēšanu vai zīlēšanu, kas atņem izvēles iespēju. Tie ir ilglaicīgāku procesu vērojumu un uztveres rezultāti. Tas ir tāpat kā braukt automašīnā pa ceļu normāli un lietot arī atpakaļgaitas spoguli, lai redzētu, kas notiek aiz automašīnas tad, kad automašīna jau ir pabraukusi kādai vietai garām – vērot savu darbības sekas, lai precizētu nākotnē pieņemamos lēmumus. Tad, kad Cilvēks beidz izdabāt sev un justies kā pasaules naba, tad, kad viņš savai apziņai ļauj uztvert arī citu būtņu sajūtas – kļūst empātisks, kas nav komfortabli, tad, pie pietiekama izglītības un inteliģences līmeņa, viņā sāk ieslēgties prometejiskā apziņas funkcija un prāta spēja.

Prometejiskums nav uz analīzi balstīti secinājumi un prognozes, bet tieša nākotnes apstākļu „redzēšana” – ietekmju saņemšana un vēl nepiedzīvotā faktu formēšana. Tie vēl nav arī lēmumi. Savienojot Epimetejisko sapratni par darbību un notikumu sekām ar zināšanu par nākotnes apstākļu raksturu Cilvēks var pieņemt adekvātus lēmumus kā rīkoties uz ceļa vadot braucošu automašīnu. Tikai tad, kad viņš zina, kurā kilometrā, pie kura koka un kādā ātrumā braucot viņam pārsprāgs riepa vai lūzīs ass, viņš var adekvāti izlemt – braukt pa šo ceļu, izvēlēties citu, uz kura notiks citi notikumi, paņemt sev līdz pasažieri vai atstāt viņu ceļmalā, vai tieši otrādi – paņemt viņu, jo viņa klātbūtne tieši radikāli mainīs ceļā esošo notikumu raksturu. Savienojoties Epimetejiskajam ar Prometejikso parādās saprātīga prāta darbība un atbildīgu lēmumu pieņemšanas iespēja.

Nostradamus un Vanga paredzējumus neveica. Nostradamus bija inkvizīcijas apstākļos praktizējošs kabalists. Nostradamus katrēni nav pareģojumi, bet formas, kādos viņš pierakstīja savas kabalistiskās filosofijas atziņas un pārdomas. Tas, ka viņš savulaik, maizi pelnīdams, rakstīja un izdeva tautā tolaik populārās pareģojumu grāmatiņas, viņam vēlāk piešķīra gaišreģa un pareģa tēlu. Tomēr tā bija tikai populāra lasāmviela – laika kavēklis tieši tādā pat mērā kā šodien žurnālistu uzpūstā 2012.gada „laika gala” ažiotāža.

Mazi bērni izklaidējas stāstot spoku stāstus, bet laiku pa laikam paši sevi ar tiem noved tādā uzbudinājuma stāvoklī, ka patiesi sāk redzēt un sajust savas fantāzijas augļus vai, kas ir patiesi kaitīgi, sāk pievilināt un pievilkt astrālajā pasaulē esošus kaitīgus radījumus. Ja kāds iebrien netīrā dīķī, tad nav brīnums, ka piesūcas dēles vai sāk skrubināt tur esošās vaboles, pielipt atkritumi, dubļi un slimības izraisošas sīkbūtnes. Tieši tā ir ar 2012.gada un citiem „pasaules galiem”. Mūsdienās Nostradamus katrēniem ažiotāžas radīšanas nolūkos piešķir tādu nozīmi, kāda tiem nav.

Vanga bija mēdijs. Viņa pati no sevis neko neteica. Vanga nekādus pareģojumus, kādus viņai tagad pieraksta, ne pati, ne savu „Ziņotāju” vārdā neveica. Visi tā saucamie pareģojumi ir no sarunas konteksta izrautas frāzes, kuras attiecas uz konkrētu jautājumu, tā risināšanu un to pavadošajiem apstākļiem. Viņa vispār nodarbojās ar pavisam ko citu – ar apmeklētāju ikdienas dzīves problēmu risināšanu. Vanga nekad nav izdarījusi nekādus paziņojumus par kādiem nākotnes notikumiem Cilvēces dzīvē. Viņai tagad pieraksta to, ko viņa nav teikusi. Viņa vispār neapskatīja negatīvus notikumus – tas bija ārpus viņas interešu sfēras. Pajautāta par nākotni, vienmēr atbildēja: „Viss būs labi.”

Ap Vangu saceltā kņada ir domāta tam, lai radītu apokaliptiskās noskaņas (spoku stāsti pie svecītes), pievērstu uzmanību laicīgās dzīves notikumiem un aizvilinātu Cilvēkus no Garīgās dzīves un Zināšanu apguves. Ar to rada nolemtības sajūtu un ievirza lēmumus citā gultnē – formē sev vajadzīgo nākotni mūsu pasaules reālie atkritumi, tārpi, dēles un kaprači.

Ap Vangu saceltā kņada ir troksnis, aiz kura aizmirstībā paliek tas īstenais Bulgāru tautas Gara Milzis, kuram tagad vajadzētu pievērsties daudziem jo daudziem, kuri kristīgās baznīcas dzīvē vīlušies, kļūst par ciniķiem, atstāj kristīgās pasaules dzīves normas vai nonāk pseidokristīgo sektu nagos.

Ap Vangas vārdu saceltā kņada nostumj aizmirstībā Beinsa Duno – Pētera Donova vārdu un atstāto garīgo mantojumu. Pievēršoties Donova atstātā mantojuma studijām, Eiropa varētu Garīgi atveseļot lielu daļu savu morālo un dvēselisko kropļu. Arī baznīcas tukšajos sprediķos parādītos kāda saprāta un sakarīgu domu klātbūtne.

Pareģi nevirza Cilvēces evolūciju. Pareģi dalās iespaidos un novērojumos ar tiem, kurus no tā vajadzētu pasargāt. Cilvēces evolūciju virza Skolotāji. Ņemiet vērā norādījumus un pareģi jums nebūs vajadzīgi.


467. No: S      Temats: "elite" ?←      2012. gada 28. oktobris 16:45:44

Ja nav gaidāma Apokalipse(asteroīds x vai y, vai polu nobīde), tad kāpēc lielvalstu vadošās elites būvē kalnos pilsētas-cietokšnus(kā piem. krievi urālos), tāpat norvēģi, asv un gan jau arī citi!? Kam pēc Jūsu domām viņi gatavojas? Jācer, ka par atomkaru "viņi" nedomā!


Asteroīdi lido visu laiku, tuvu un tālu. Tagad, attīstoties teleskopiem tos vēro intensīvāk. Kontinenti un poli dreifē visu laiku. Tie, kam tā bija profesionālās intereses sfēra, to novēroja vienmēr. Tagad tas ir izlaists ārpus profesionālās intereses sfēras. Piektā rase savas pozīcijas zaudēs „ugunīgo” parādību – zemestrīču, vulkānu un postoša prāta darbības ietekmē.

Zemestrīces un vulkānu izvirdumi, atsevišķu kontinentu daļu lēna celšanās vai iegrimšana (Atlantīda grima 750 000 gadu. „Nakts” ir simbolisks juku laiks) viena pati par sevi nav katastrofa. Katastrofa ir Cilvēku uzvedības parādības un apkārt notiekošā apvienojums. Tur, kur lēnā – dabiskā ekonomika transformētos, tur „tirgus” – uz banku peļņas procentiem būvēta pretdabiska ekonomika un tās vārdā izkropļota Cilvēka apziņa piedzīvos kataklizmu.

Reāli dzīvot nespējīgie egoisti piedzīvo katastrofu vienmēr, kad nonāk saskarē ar dabu, kurā sadarboties un saprasties spējīgie dzīvo bez sevišķiem traucējumiem, vai pat uzlabo savas dzīves un darba apstākļus.

Zināšanu, tikumības un darba spēju zudums ir patiesā kataklizma, kurā tādiem iedzīvotājiem saskaroties ar tektoniskām izmaiņām nav nekādu iespēju saglabāt savu iepriekšējo dzīvesveidu, kārtību un tātad arī veselību un dzīvību. Ne jau vulkānu pelni, bet divkājainie paši viens otru nobeigs savstarpējos kautiņos vai pametīs bez palīdzības, domādami paši par savām interesēm. Seperātisms ir gan vēsturiski ieprogrammēts, neadekvāti nospraužot valstu robežas un mākslīgi uzspiežot kopdzīvi, gan arī vispārējā un iekšējā Cilvēka sabrukuma zīmes.

Tur, kur vajadzētu veidot patiesas savienības, notiek egoistiskas manipulācijas, resursu izlaupīšana un paverdzināšana. Amerikas Savienotās Valstis realizē savu vadāmā haosa doktrīnu reizē ar Anglosakšu sen jau sākto Maltusiānisma programmu demogrāfiskajai bremzēšanai, kuras svarīgākā daļa ir iedzīvotāju debilizēšana un savstarpēja sarīdīšana.

Grūti pieejamās vietās vienmēr būvē noliktavas, rezerves komandpunktus un paslēptuves sevišķi svarīgu funkciju veikšanai. Būvē pilsētas ne jau tikai kalnos. Būvē Krimā un Altajā arī – būvē visur, kur ir lēta zeme un atļauj resursi. Tie, kuri izmanto resursus savā labā, ar tiem rīkojas pēc saviem ieskatiem, lai uzlabotu savas dzīves un apkalpotu savas intereses.

Būvē tāpēc, ka var būvēt. Būvē tāpēc, lai dzīvotu tīrā vidē un pietiekami tālu no tiem, kurus ir sarīdījuši, debilizējuši un būs noveduši līdz badam un haosam. Būvē tāpēc, ka baidās viens no otra un no tās „sabiedrības”, kādu ir radījuši. Viņi ļoti labi saprot, ka katrs centīsies glābties gremdējot citus. No jums tagad izsūknē resursus – entuziasmu, darbaspējas, izglītību un finanses tādēļ, lai vēlāk jūs nekonkurētu ar viņiem, bet mierīgi „laistos dibenā” pēc viņu sagatavotā plāna. Jūsu „demokrātiski” savēlētās valdības jūs lēni iznīcina tagad un tāpat (vai ātrāk) darīs arī turpmāk.

Ar jums manipulē katru dienu no rīta līdz vakaram. Manipulēt var, ja cilvēks ir nemierīgs, vājš un uzbudināts. Padara nemierīgus stāstot šausmu stāstus – apokalipse, terorisms (paši sarīko), klimata maiņas, bads (paši sarīko), slimības (paši sarīko) un trūkums (paši sarīko). Uzbudina ar seksa reklamēšanu un netiklības uzspiešanu, padara vājus ar konkurenci un valstu iznīcināšanu, organizatoriskās struktūras un sabiedrības vienotības graušanu. Protams, ka viņi cer paslēpties viens no otra destruktīvās darbības, uzbrukumiem, specvienību reidiem un „klusajiem” ieročiem – bakterioloģiskajiem, bioloģiskajiem un klimatiskajiem. Protams, ka ir ieroči, pret kuriem var pasargāt tikai tam speciāli būvētas ēkas. Viens tāds ierocis ir bezvadu (wi-fi) interneta izstarotājs sabiedriskās vietās, mājās un transportā.

Var būvēt visādas patversmes un nocietinājumus, bet neviens no tiem nevar pasargāt viņus no viņiem pašiem, jo galvenais postošais spēks ir tie, kuri sev būvē šīs glābšanās un specnozīmes vai vienkārši separātas dzīves vietas.


468. No: Tautietes ārzemēs      Temats: Eiro ieviešana ?←      2012. gada 07. novembris 11:08:11

Kāda ir jūsu attieksme pret eiro ieviešanu? Vai varat komentēt pēdējo valdības lēmumu par to, un ko tas nozīmē mums, kas tagad strādājam ārzemēs?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Mūlis un degošā kūts, P. Stelps
Turpinājums rakstā - Audz, bērniņ, audz!, P. Stelps

469. No: G      Temats: Čakras ?←      2012. gada 01. decembris 17:25:19

Sveicināts ļ. cien. Paul! Vai pašam cilvēkam ir iespēja sakārtot, attīrīt un stiprināt čakras vai to var veikt cilvēks ar zināšanām un pieredzi? Vai ir iespēja pārbaudīt čakru stāvokli?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Tavas dvēseles Gaisma, P. Stelps

470. No: Ieva      Temats: rituāls ?←      2012. gada 02. decembris 11:37:44

Labudienu! Vēlos lūgt padomu - pavasarī stāstiju par rituālu, kurā biju iesaistījusies. Toreiz to pārtraucu, bet tagad ir apritējis gads, kopš rituāla sākšanas, un man tiek paziņots, ka no rituāla ir jāiziet, ja tajā ieiets un tas sākts. Man ir sajūta, ka , nepildot rituālu, jau esmu no tā izgājusi, un te nu ir tas jautājums - vai no rituāla ir jāiziet ar kādu speciālu secīgu darbību, vai mans nodoms to pārtraukt un solījumu nepildīšana jau atceļ solīto un dalību rituālā. Ar siltiem sveicieniem, Ieva.


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Laimē un brīvībā, P. Stelps

471. No: Žanetes      Temats: nemirstība ?←      2012. gada 12. decembris 18:15:49

Labdien! Mans darbs ir saistīts ar jaunumu meklēšanu. Nesen lasīju, ka ir atrastas nemirstīgas baktērijas - pilnīgi cita dzīvības forma ar unikālām īpašībām. Šīm būtnēm ir cits genotips. Kā jūs domājam - vai nemirstība cilvēkam ir reāli sasniedzama? Labu dienu!


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Daili vai nemirstību?, P. Stelps

472. No: Ieva      Temats: dziedāšana ?←      2012. gada 15. decembris 12:16:13

Labudienu! Jautājums rosina jautājumu: lekcijā minējāt, ka ir vecumposms, kurā nedrīkst dziedāt. Vai no 30-40g. drīkst dziedāt? Un vēl - kas ir aplams bel canto dziedāšanā?-par to gribas uzzināt.


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Likteņdziesma, P. Stelps

473. No: Inga      Temats: Vārds ?←      2012. gada 27. decembris 12:18:18

Labdien Paul, Cik ļoti var ticēt Gunāra Treimaņa personas vārdu skaidrojumiem/ nozīmei? Vai tas ir vēlams? Vai ir pareizi bērna vārdu izvēlēties atbilstoši pēc iepriekš minētā autora vārdu apraksta? Paldies


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Noslēpumā turamais, P. Stelps

474. No: Dainis(izbijušais dziedātājs)      Temats: dziedāšana ?←      2013. gada 12. janvāris 0:29:42

Pauli, pilnībā atbalstu Jūs! Šausmas, kāpēc tam Andrea Bočelli vispār atļauj operā dziedāt! Viņš ar savām fiziski NEPILNVĒRTĪGAJĀM kroplajām acīm dziedādams apdraud visas pasaules eksistenci. Visi paliks vēl akli. Un tās raudulīgi dziedošās nepilnvērtīgās meitenes invalīdu ratiņos televīzija rāda speciāli lai saindētu ēteru. Pauli, dariet taču kaut ko lai apklusinātu tak viņas vienreiz! Un mūsu Inesei Galantei un citām novecojošām dīvām ar tiem saviem briesmīgajiem tremolo arī jau pienācis tas laiks kad jāapklust zemeslodes gaišās nākotnes vārdā! Un tad vēl tie mazo bērnu kori ar savu priekšlaicīgo dziedāšanu, tas vispār ir ārprāts, cik labi un gudri mūsu valdība dara ka noņem šiem dziedāšanas stundas, vai ne, Pauli? MUTI CIET ŠIEM VISIEM! GAIŠĀS NĀKAMĪBAS VĀRDĀ! UN MUTES AIZLĪMĒT ARĪDZAN TIEM VECAJIEM TANTUKIEM, KAS UZDROŠINĀS VISĀDOS SENIORU KOROS UN ANSAMBĻOS AR SAVĀM ČERKSTOŠAJĀM BALSĪM DZIESMAS UN DZIEDĀŠANU PAZEMOT, AUGSTO SFAIRU MŪZIKU IZKROPĻOT! Nu nekādi nespēj mūsu pagrimusī tautiņa saprast, ko pieklājas un ko nepieklājas darīt! CIK LABI, KA MUMS ESAT JŪS, KAS VIENMĒR SPĒJ DOT PAREIZOS ORIENTIERUS!


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Starp Zemi un Debesīm, P. Stelps

475. No: Jānis      Temats: mācību process ?←      2013. gada 31. janvāris 13:16:18

Esmu augstskolas pedagogs pēdējo desmit gadu laikā regulāri lasu lekcijas studentiem dažādās augstskolās, recenzēju un vadu diplomdarbus, redzu diplomu aizstāvēšanas laikā izteiktās atziņas un atbildes uz komisijas jautājumiem. Kopumā šo gadu laikā ir konstatējama vienota tendence, kas vērsta uz kopēju vispārējā zināšanu un prasmju līmeņa samazinājumu un tas ir pierādāms analizējot studentu diplomdarbus un kursa darbus. Katedru ietvaros šo tendenci ir novērojuši arī citi pedagogi. Pie tam, ir novērojama likumsakarība – jo vairāk tiek izmantotas modernās studiju tehnoloģijas, studentiem sniegti slaidi un prezentācijas, jo vājākas ir studentu spējas patstāvīgi analizēt situāciju un izdarīt secinājumus. Rezultātā veidojas absurda situācija, ka students var aprakstīt problēmu un apkopot milzīgu daudzumu informācijas, tomēr nespēj izdarīt nevienu secinājumu. Pedagogu starpā domas dalās tikai par to, vai studenti nespēj vai nevēlas izdarīt secinājumus, tomēr visiem ir aizdomas, ka vainojama jaunā apmācību sistēma, jo šķiet, ka studenti sāk jebkuru informāciju uztver vizuāli un jau sagatavotā, strukturētā veidā. Pie tam, augstskolas saņem jau „negatavu” materiālu no skolām, kam būtu jāsagatavo jaunieši līdz līmenim, ka viņi spēj ne tikai izlasīt un no galvas iemācīties tekstu, bet arī saprast un tēžu veidā „izvilkt” būtību. Kāds ir Jūsu skatījums uz šo jautājumu? Kā būtu jāstrukturē un jāveido mācību process, lai atrisinātu problēmu? Pedagogam ir saistoša akreditētā studiju programma un kursa apraksts, tomēr jebkurš pedagogs ir radoša personība un manevra iespējas ir eksistē.”


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Lejā pa augšupejošām kāpnēm, P. Stelps
I turpinājums - Dvēseles telpa.
II turpinājums - Dvēseles dzīve.
III turpinājums - Dvēseles darbs.
IV turpinājums - Starpbrīdis.
V turpinājums - Darbinieki un darba apstākļi.

476. No: Teimaras      Temats: Romas pāvesta atteikšanās no amata ?←      2013. gada 11. februāris 23:43:14

No amata atteicies Romas pāvests. Kā Jūs to komentējat? Vai tas ir uz labu, vai atkal kristīgo pasauli gaida juku laiki?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Zīmīgs notikums, P. Stelps

477. No: Sizandra      Temats: Eiro ieviešana Latvijā ?←      2013. gada 22. februāris 13:10:41

Labdien! Latvijā ceļoties atbalsts eiro ieviešanai. Mazinoties pretestība. Vai Jūs mainīsiet savu viedokli par eiro ieviešanas kaitīgumu?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Par MŪSU LATIEM!, P. Stelps

478. No: Jana      Temats: Baltijas senvēsture ?←      2013. gada 28. februāris 10:13:49

Labdien!
Esmu ievērojusi, ka Jūs interesējaties par Baltijas senvēsturi, tāpēc rakstu Jums. Vienmēr ar interesi klausos Latvijas radio raidījumus "Zināmais nezināmajā". 22. februāra raidījumā runāja par 8 gadsimtu Eiropā. Tajā uzstājās kāds vēsturnieks no izdevniecības "ABC Zvaigzne". Raidījuma gaitā kāds klausītājs viņam uzdeva jautājumu par hroniku, kurā esot minēti tempļi un svētceļojumu vietas Baltijā. Diemžēl nepierakstīju hronikas nosaukumu. Uz šīm baltu svētvietām esot ceļojuši pat no Spānijas un Grieķijas. Vēsturnieks šo hroniku nokritizēja un teica, ka visas tās zemes tolaik jau esot bijušas kristītas, tāpēc no tām neesot bijis kam šurp nākt. Tā esot tikai tāda Dāņu un Zviedru politika. No viņa vārdiem iznāk, ka nekādas garīgās dzīves Baltijā neesot bijis. Es tam nevaru piekrist tāpēc gribēju uzzināt šīs hronikas nosaukumu, bet izrādās, ka tieši šis raidījums radio arhīvā nav ielikts. Vai jūs, lūdzu, varētu pateikt par kādu hroniku iet runa? Vai ir vēl kādi avoti par šo laiku? Ko Jūs domājat par šo vēsturnieka komentāru un raidījumā pieminēto hroniku?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Mednieku, makšķernieku un vēsturnieku stāsti., P. Stelps

479. No: Sasha      Temats: Ērgļi ?←      2013. gada 04. jūnijs 17:58:21

Labdien, Paul! Kāda ir ērgļu simboliskā nozīme? Kāda ir atšķirība starp pa labi vērstu ērgli un pa kreisi? Paldies!


Ir Debesis.

Ir debesis, kuras mēs redzam.

Aiz tām ir citas Debesis, kuras mums nav redzamas. Aiz redzamajām debesīm ir trejas neredzamās Debesis. Tās pirmās (mums tuvākās) ir astrālās (smalkās pasaules) Debesis. Tās otrās ir Ugunīgās (Saprāta pasaules) Debesis. Trešās ir Gara pasaules Debesis.

Katrā Debesu pasaulē lido – dzīvo tās pasaules būtnes. Debesu būtnēm ir spārni. Cik Debesis tās pārvalda un tajās lido, tik spārnu pāru tām ir. Tāpēc ir divspārnu, četrspārnu un sešspārnu būtnes. Tāpat kā ir trejas Debesis, tāpat ir arī trejas Saules un treju Debesu treju tajās dzīvojošo būtņu attīstības (interešu) klases. Ērgļi ir divu zemāko Debesu zemākās attīstības klases (varas) simbols.

Ērgļi lido visaugstāk – vistuvāk Saulei, tāpēc simbolizē Cilvēka Garu attiecīgajā attīstības (intereses) līmenī. Ērgļi simbolizē varu. Ērgļi lido visaugstāk tāpēc var vistuvāk pietuvoties savām Saulēm un tādēļ ir arī to pārstāvji – nes savās ķetnās Saules enerģijas simbolu – čūskas, kas var tikt attēlotas arī kā zibeņi vai to vienkāršoti attēli bultu veidā. Jupiters, Zevs, Peruns (Pērkons) ir Debesu Ērgļi – Zibeņmeši.

Debesu Ērglim (Goram) ir divas acis – kreisā un labā. Kreisā acs ir Mēness un tā ir astrālās pasaules – pirmo Debesu pārvaldes zīme. Tāpēc, ja Ērglis rāda savu kreiso aci – skatās pa labi, tad viņš pārvalda zemākās – astrālās pasaules Debesis. Labā acs ir Saule un tā ir otro Debesu pārvaldes zīme. Ja Ērglis skatās par kreisi, tad viņš pārvalda šīs otrās debesis. Tas, kurš pārvalda abas Debesis, ir spiests vienlaicīgi skatīties abos virzienos un tādēļ tam ir divas galvas.

Trešajās Debesīs ērgļi netiek. Kādreiz, senatnē ģērboņos bija citas debesu būtnes. Ērgļu ienākšana ģērboņos iezīmē šo valstu un dzimtu pagrimumu, pievēršanos rupjai varai, zināšanu un spēju zaudēšanu.


480. No: Annas      Temats: vainas sajūta ?←      2013. gada 12. jūnijs 07:11:38

Man jautā: "Vai zini, kas jādara ar vainas sajūtu (pamatotu)? Vai tā ir jāizdzīvo? Vai tā kā krusts jānes visu dzīvi domājot par savas muļķīgās rīcības sekām?" Ko lai šim cilvēkam īsi atbildu? Paldies.


Lai rastu Jūsu jautājuma atbildi, ir jāsavieno divas daļas, kuras, katra atsevišķi pašas rada milzumu jautājumu un neizpratnes. Nekas, pats par sevi, bez savas otras puses, nav saprotams, saturīgs un pilnīgs. Manipulācijas, mānīšanās un neizpratne ir tur, kur viena veseluma daļa tiek atdalīta no citām. Un, katru daļu, tās nozīmi saprot tikai tas, kurš savā Sirdī glabā veselumu un tāpēc visu redz kopā, kā vienā veselumā savienotās veseluma daļas, kurās redzam pilnības darbu.

„Ej un negrēko”.

„Ja tev sit vienā vaigā – pagriez otru”.

Mums šī dzīves iespēja – atkārtota iemiesošanās materiālajā pasaulē tiek dota tādēļ, lai te darbojoties un veidojot attiecības viens ar otru, mēs uzkrātu sadarbības, savstarpējās mīlestības un saprašanās pieredzi. Te dzīvojot, mēs redzam, kas mūs dara laimīgus un mūsu darbības sekas – kādas darbības vairo dzīvību, sapratni un saskaņu, bet kādas turpretī mūs ieved disonansēs, pretrunās un konkurencē ar citām dzīvām būtnēm.

Riesta laikā tie briežu, aļņu un citu radību tēviņi, kuru vīrišķā aktivitāte pārsniedz līdzsvaru starp tieksmi „darīt pašam” un spēju saprasties ar saderīgo, bet atšķirīgo, savas „darīšanas” pārpalikumu – pārmēru vērš viens pret otru. Tie ir tēviņi, kuru fiziskās potences ņem pārsvaru pār dabas spēku līdzsvarojumu augstākajās dzīvības darbības telpās – prātā un dvēselē. Te uzskatāms neprātīgas un pretdabiskas rīcības piemērs ir ASV ar saviem NATO līdzskrējējiem, kuru pūliņi ir vērsti uz „savu gēnu izplatīšanu”, mazinot citu dzīvības formu – dzīvības daudzumu un daudzveidību. ASV agresivitāte nav politiska vai ekonomiska, bet gan ekoloģiska problēma. Ar NATO savaldīšanu būtu jānodarbojas „zaļajiem”. Stiprākais tēviņš padzenot vājāko gūst iespēju apaugļot mātīti un dot tās pēcnācējiem savus gēnus. Tā domā šis tēviņš un viņam līdzīgie „biologi”, bet tā nedomā mātītes, kuras atdodas kautiņos neiesaistītajiem tēviņiem. Viņas atdodas tiem, kuri ir mērķtiecīgāki dzīvības vairošanā un tādēļ nevērš savu enerģiju viens pret otru, bet uz to, lai saprastos ar mātīti. Tieši tāpēc ASV un NATO „brašuļiem” nav nākotnes. Nākotni viedos tie, kuri neiesaistīsies aliansēs „cīņai ar teroristiem”, bet veltīs sevi savstarpējās saprašanās vairošanai. Šodien neviens neatceras daudzo Romas karavīru vārdus, bet visā pasaulē zin to pagānu filosofu, kurš aicināja uz mieru, mīlestību un sapratni – „Ja tev sit vienā vaigā – pagriez otru”.

Varētu likties, ka Kristus runāja par samierināšanos un nepretošanos, tomēr tā nav. Kristus runāja par pieredzes iegūšanas ceļu, par šī ceļa augstākajām virsotnēm – Iesvētīšanām, pateicību un alkām gūt zināšanas un pieredzi. Kristus laikā vēl nebija mūsdienu „kristīgās baznīcas” un tās radītās tumsonības. Tad par kristiešiem sauca tos, kurus tagad baznīca sauc par pagāniem. Tad gan Kristus, gan viņa domubiedri bija pazīstami kā iesvētītie gnostiķi, vai šaurākā lokā kā druīdi.

Iesvētīšanas ceremonijā iesvētāmajam piekodināja neaizmirst sakrālās frāzes un pie katra „sita vaigā” atgādinājumā par tām grūtībām caur kurām viņš ir nācis pie sakrālajām zināšanām. Katrs „pliķis vaigā” ir kāda iesvētīšana. Tādu bija daudz. Tāpēc, no vienas puses, bija nebeidzams pieaugošu grūtību un to pārvarēšanas ceļš, bet no otras, bija zināšanu alkas – „otra vaiga pagriešana” – lūgums pēc nākošās Iesvētīšanas un pateicība par iespēju iegūt pieredzi tam, kurš šādu iespēju ir devis.

Tādā pateicības stāvoklī mūsu dvēsele ir tad, kad visa pasaule mums ir liela mācību telpa, visi cilvēki ir Skolotāji, klases biedri vai mācību uzdevumi un līdzekļi. Tas nozīmē vienu – nav konkurentu, ir tikai sadarbības partneri Dzīvības ceļā uz Dzīvības turpināšanu un vairošanu.

Pavasarī varžu tēviņi ar skaļu kurkstēšanu pievilina mātītes. Kurkst tikai lielākie un tāpēc skaļākie. Mazākie klusē un uzturas lielāko tuvumā. Viņi pārtver kurkstētāju pievilinātās mātītes un rada nākošās paaudzes. Viens „taisa troksni”, bet daudzi strādā. Tas ir sadarbības piemērs tiem, kuri grib saprast kā dzīvo Daba. Tas piemērs tam, ka konkurence ir tikai tur, kur tiek izjaukts līdzsvars un līdzsvaru zaudējušu Cilvēku pārkarsētajās smadzenēs. Daba dzīvo sadarbības un sadarbības vairošanas ceļā.

Ja Jums ir bijusi iespēja gūt pieredzi par savas rīcības sekām, esiet pateicīga tiem apstākļiem un Cilvēkiem, ar kuru līdzdalību Jūs esat nākusi pie šīs pieredzes – grieziet otru vaigu!

Nav pilnīgu un nekļūdīgu Cilvēku! Ja par labu mēs ņemam attīstību, kura ir vērsta uz Dzīvības vairošanu un uzturēšanu, tad labi un pareizi Cilvēki ir tie, kuri tiecas uz šo labo, bet slikti un nepareizi ir visi tie, kuriem ir citi mērķi. Kā labie un pareizie, tā visi citi ir nepilnīgi tajā, ko viņi dara vai grib darīt. Tāpēc vienīgā atšķirība ir tikai tajā cik ļoti mēs tiecamies uz savu labo. Vai mēs tajā esam karsti vai remdeni. Remdenos izspļauj. Remdenie neder ne labajam, ne sliktajam. Remdenie ir atkritumi.

Tāpēc, ja Jums ir bijusi laime gūt pieredzi, tad esiet par to pateicīga visiem, kuri Jums šo iespēju ir devuši, un uzskatiet to par iespēju ar vēl labvēlīgāku skatienu uzlūkot pasauli sev apkārt. Jūs neesat bijusi pilnīga un arī tagad neesat tāda, bet Jums ir iespēja būt mazliet zinošākai, mīlošākai un protošai darīt labu, jo tagad Jūs zinat savas laba darīšanas otru pusi – slikta darīšanu. Starpībā starp vienu un otru ir tā mācība, uz kuru Jūs mudina Dzīvība.

Neviens nav pilnīgs.

Ceļš nekad nebeidzas.

Pārmaiņas notiek.

Tāpēc – „ej un negrēko”.

Tagad Jūs zinat kā vajag rīkoties, jo bez šīs zināšanas nebūtu vainas sajūtas. Vainas sajūta Jums saka to, ka Jūs esat pārkāpusi kādu robežu, kuru kādreiz esat pati sev nospraudusi. Vainas sajūta ir veselības zīme. Garīgi, dvēseliski un intelektuāli slimajiem un neattīstītajiem nav vainas sajūtas. Tikai tiem, kuri zin atšķirību starp pareizo un nepareizo, ir vainas sajūta. Tie, kuri nezin, ir bezgrēcīgi. Tie, kuri zin un zinādami pārkāpj – ir grēcīgi. Grēcīgajiem ir vainas sajūta. Viņi nav nolemti nepareizajai rīcībai jo var tā nerīkoties – tāpēc „ej un negrēko”. Jūs esat ceļā uz iespējamo pilnību, Jūs zinat kā nevajag un Jūs zinat kā vajag rīkoties, tāpēc nav jēgas noņemties ar savas vainas sajūtas nēsāšanu un aplūkošanu. Cilvēka dzīves jēga ir pieredzes iegūšanā. Tāpēc – „ņemiet savu gultu un staigājiet”. Jūs zinat, kas ir labi un pareizi – tāpēc „ej un negrēko” – topiet labāk par to, kāda esat tagad.

Rīt tiksimies atkal!


481. No: meitene      Temats: laulība ?←      2013. gada 16. jūnijs 19:54:49

Labdien. Ja, laulātie nav bijuši viens otram pirmie un vienīgie seksuālo attiecību sniedzēji pirms laulībām- laulības sakrālajā līmenī nenotiek. Vai tas nozīmē, ka tāda "laulība" ir velta/ laika tērēšana? Vai jūs iesakat tādiem cilvēkiem nekad neprecēties? Un kādas ir laulības pārkāpšanas sekas? Paldies par atbildi.


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Laulības svētums, P. Stelps

482. No: G      Temats: Bērni un Vecāki ?←      2013. gada 02. jūlijs 14:19:05

Labdien, Ļ.cien. Paul! Vai teiciens atbilst patiesībai, proti, ka bērni maksā par savu vecāku kļūdām? Ja tā ir, kāpēc tas tā? Vai mēs bērni tur augšā, pirms nākam uz zemi, izvēlamies savus vecākus?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Zvaigznes zemes ziedos, P. Stelps

483. No: Sizandra      Temats: Latviešu Dziesmu un deju svētki ?←      2013. gada 07. jūlijs 20:52:05

Ko Jūs domājat par latviešu Dziesmu un Deju svētkiem?


Ar kokli uz subkultūru.

484. No: latvietes      Temats: nāras ?←      2013. gada 14. augusts 15:27:14

Esot tajā tālajā Kornvolas nostūrī man radās interese par nārām. Tur ir dzīvs stāsts par vienu nāriņu, kura ienākusi vietējā baznīcā un puisi, kurš viņu ieraudzījis, un iemīlējās, un aizgāja kopā ar viņu, kopš tā laika vairs neesot redzēts, viņš tik vēl pirms pazušanas vietējā baznīcā uz koka sola izgrebis tās nāriņas attēlu, tas vēl tagad tur apskatāms, tūristi iet skatīt. Kā tur ir ar tām nārām? Liekas interesanti, kā radies tāds tēls - sieviete ar zivs asti?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Par Nāru pievilcību, P. Stelps

485. No: Intas      Temats: imperils ?←      2013. gada 25. augusts 10:12:43

Izlasīju lapā rakstu par psihisko enerģiju. Man radās jautājums - kas spēj neitralizēt imperila darbību un kā (vai vispār) no šī nogulsnējuma var atbrīvoties, tā aktivitāti vājināt. Jau iepriekš pateicos.


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Ringsé, ringsé, ringsé!, P. Stelps

486. No: L. Z.      Temats: vārds ?←      2013. gada 22. septembris 18:34:38

Agrāk Cilvēkiem bija 7 vārdi – katram tuvības lokam savs – precīzāks. Vārdam – vibrācijai, kura ir Cilvēka apziņā ir nozīme un ietekme uz Cilvēka apziņu, tātad dzīvi. Vārds ir kā adrese, uz kuru citi Cilvēki raida savas domas, kuras ietekmē šī cilvēka dzīvi. Kā izvēlēties pareizo vārdu bērnam?


Atbildi uz jautājumu Jūs varat meklēt vairākos jau iepriekš publicētajos rakstos, piemēram Noslēpumā turamais, Tu esi Runā vai slengā? un citos. Jūs varat izmantojot arī meklētāju mājaslapas sākumlapā, un meklēt vajadzīgo pēc atslēgvardiem.

487. No: Katrīna      Temats: Pasaules gala iespējamais scenārijs ?←      2013. gada 24. septembris 11:27:10

Izlasīju informāciju par iespējamā pasaules gala 9 scenārijiem. Kurš Jums liekas tuvāks īstenībai?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Turies kopā!, P. Stelps

488. No: Alma      Temats: mīlestība ?←      2013. gada 18. oktobris 14:58:32

Vai mīlestība ir process vai stāvoklis?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Ābeļu Māte, P. Stelps

489. No: meitene      Temats: rokraksts saistībā ar prāta darbību ?←      2013. gada 18. oktobris 23:23:37

Labdien, Vēlos lūgt jūsu padomu kādā jautājumā. Nesen esmu uzsākusi mācības augstskolā un novēroju, ka rakstu ar ļoti daudz kļūdām, ne gramatiski, bet "pārlecot" burtus - roka steidzas priekšā ar patskaņiem. Tas notiek it īpaši, kad strādāju ar datora tekstiem. Atceros Jūs minējāt, ka (daiļ)rakstīšana uzlabo komunikācijas iemaņas..? Kā varu kontrolēt šo prāta tieksmi, kas rokai liek skriet pa priekšu? Liels paldies.


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Uz kuru pusi?, P. Stelps

490. No: Rešarda      Temats: Pasaulīgā vara, cilvēka brīvā griba... ?←      2013. gada 20. oktobris 16:28:18

Kristus necentās mainīt ārējo pasaules iekārtu, neuzstājās pret varām, bet runāja tikai par katra cilvēka iekšējām izmaiņām, kurām notiekot, automātiski mainās vide, kurā cilvēki uzturas. Tātad mērķim jābūt nevis norobežoties individuālās "izredzēto" kopās, bet nesot sevī Kristus apziņu, iet pasaulē - tādā, kāda tā ir - un ar savu pozitīvo, mīlestības pilno iedvesmojošo piemēru mainīt maldos nonākušo, nezinošo, nelaimīgo cilvēku - apziņu. Nevis nosodot un izstumjot, citādos (jaunieši šajā šķērso vĒrtību laikmetā, kad trūkst pareiza piemēra ģimenēs un skolās, piesaistās dažādām subkultūrām utml.nebūt ne tādēļ, ka ir neglābjami ļauni vai "tumsas varā" - joprojām neizprotu, kas tad ir šī "tumsa"!), bet iedvesmojot arī viņus uz labo ar savu labo piemēru. Vai daudzu tik gaidītais Vadonis, neatnāks nevis kā glābējs un "paradīzes uz zemes" ieviesējs, bet kā pareģotais Antikrists, kurš atnesīs gan mieru, ērtības, pabaros visus, bet ieviesīs arī 100% kontroli, kādu mūsdienu laikmetā nodrošināt ir vienkārši - čipizācija utml? Līdz ar to zudīs iespēja paust brīvo gribu - vienīgo, kas cilvēku par Cilvēku audzina pat ejot kļūdām un grūtībām piepildītu dzīves ceļu...


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Ar savu labo piemēru, P. Stelps

491. No: puika      Temats: Ošo mācība ?←      2013. gada 01. novembris 13:59:43

Ko domājat par Ošo mācību un par viņa skolnieka Vit Mano piedāvātajām meditācijas praksēm, kuras māca izlaist uz āru sevī aizturētas dusmas?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Evolūcija un involūcija – „kas nav ar mani, tas ir pret mani”., P. Stelps

492. No: koru atbalstītājas      Temats: kultūra ?←      2013. gada 04. novembris 07:02:01

Labdien! Man patīk dziedāt, īpaši koru dziesmas. Skolas gados pati dziedāju korī. Vai ir vajadzīgi atsevišķi Skolēnu Dziesmu svētki, ja tie paši skolēni piedalās arī Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos? Es esmu par to, lai visas paaudzes ir vienotas.


            Skolēnu dziesmu svētkus rīko tie, kuri tos izmanto subkultūru iecelšanai normas kārtā un jauniešu pieradināšanai būt subkultūru vidē. Tāpēc atsevišķi skolēnu dziesmu svētki ne tikai nav vajadzīgi, bet ir pat kaitīgi. Katras darbības vērtība ir kopībā, bet tāda dalīšana visu vājina un sašķeļ to, kas eksistē kā vienots veselums. Tad jau var ieviest vidējās paaudzes un veco ļaužu dziesmu svētkus, precēto, neprecēto vai šķirto, sieviešu un vīriešu dziesmu svētkus. Skolēnu piedalīšanās kopīgajos dziesmu svētkos ir dziesmu svētku idejas būtība – tradīcijas pārmantojamība, nepārtrauktība un kopā saistība.

            Dziesmusvētku apmeklējumam ir jābūt brīvam un bezmaksas. Dziesmusvētku finansējumam jābūt pilnībā budžeta finansētam. Jo, ja Dziesmusvētki nav visiem par visu kopīgo naudu (iekasējot nodokļus valsts katram garantē ieeju Dziesmusvētkos – biļetes pērk, maksājot pievienotās vērtības nodokli par katru maizes kukulīti!) tad – kas tie par Dziesmusvētkiem un kam tādi vajadzīgi?

            - atskaitei eirodāmām un kundziņiem?!

            - vai vieta, kur pagrozīties vairiņām un visādu izmēru Ulmanīšiem, demokrātiņiem vai zili, zaļi rozīgajām, streipveidīgajiem ārzemju latvietīšiem, kuriem „garšo alus”?

            - Izklaide samaksājušajiem?

            Es varu nebūt tur klāt ar klausīšanos, es varu būt aizņemts citur, nepagūt atbraukt vai būt prom braucošs, bet es varu būt tur klāt ar savu „maizes nodokļa” daļu – ar savu 21 procentu no katra pirkuma, un zināt, ka vismaz tā – Dziesmusvētkos ieguldītā nodokļu naudas daļa nav izšķiesta veltīgi – biezādaino barošanai un viņu vizināšanai iepirktajos džipos!

            Protams, vienmēr pastāv meistarības un kvalitātes – darba ieguldījuma jautājums un atlases vajadzība. Dziesmusvētki ir un paliks augstākais meistarības (kopdziedāšanas) sasniegums. Koru meklējumi jaunās formās un treļļos ir tikai viņu pašu izklaidei un lielībai – akustisks ekshibicionisms, „topless” un striptīzs, kurš uzkurina intereses, bet nevainagojas ar bērniem. „Daiļumi” novīst – „bērni paliek nedzemdēti” vai ir vienīgais „attiecību” vērtības pierādījums.

            Kora dziedāšanas un koru vērtība nav katra korīša citādīgumā, bet kopdziedāšanas varēšanas attīstībā, kuram tādas citādības treļļi tikai traucē. Varēšana nav treļļos, bet visas zemes iedzīvotāju salikšanā vienā vilnī. Tā ir Dziesmusvētku būtība un jēga, un ja tā nav, tad nav Dziesmusvētku, bet tas, kas tur ir, - tie nav Dziesmusvētki.

 

            Meistars no gaisa nekrīt.

            Visiem jādod iespēja.

            Katram jābūt ceļā uz sasniegumu.

 

            Kopīgais ceļā ved, bet eksotiskais traucē. Čili neder pie zirņiem, sīpoliem un rūgušpiena! Tas nenāk no šīs zemes, nav šīs zemes dzemdēts un neieskan šīs zemes dvēseles dzīlēs! Tāpat tikai brāļu draudžu ienestā ideja dod Dziesmusvētkiem dzīvotspēju, bet visas citas strāvas tos atšķaida, izvazā un pārcitādo par to, kas tie nav, bet ir tas pats, kas visur – biznesa aktivētāju un naudas apritinātāju. Līdz hernhūtiešu ienākšanai Latvijā te skanēja tikai „ķenču lūgšanas” un kaimiņš par kaimiņu nelikās zinis – katram viņa kaktiņš, stūrītis zemes un krekls pie miesas bija latviskā pazīšanās un aizsardzības zīme.

            Tur, kur izspiež brāļu draudžu svētkos ielikto ideju, tur ienāk ikdienišķā naudas grozīšana.

 

            Dziesmusvētkos ieliktā ideja visur ved uz kopību, uz Brālību un Draudzību – uz naudasbrīvām attiecībām – uz to, kur nauda nevar ienākt – dziesmā, palīdzībā (palīdzība un dziedāšana par naudu ir tikai maksas pakalpojums) un kopā būšanas svētumā.

            Tikai tas, kas ir naudasbrīvs, ir patiess un īsts. Tikai naudasbrīvais savā telpā ielaiž Cilvēcisko, Garīgo un Tīro – to, ko mūsu senči sauca par Dievišķo un Kristīgo – Tīro, Ideālo un Dzīvību dodošo.

            Tam piepulcēties var tikai esot ceļā uz to – tiecoties pēc tā, ko var saņemt tikai naudasbrīvi kopā esot vai naudasbrīvā kopībā dziedot. Tāpēc tādai dziedāšanai jāpielaiž visi uz to spējīgie, katrs atbilstoši savai meistarībai. Tāpēc Dziesmusvētki varētu noritēt trijās kārtās – klājumos. Arī senču Garīgā Kultūra ritēja trejās kārtās – klājumos. Pirmais klājums bija tautas tradicionālā reliģiskā dzīve. Otrais klājums bija Lielās Mistērijas, kurās piedalījās lielāks daudzums pielaisto, bet trešais klājums bija Mazās – nelielam skaitam reti rīkotās Mistērijas.

            Tāpat arī Dziesmusvētki visiem dziedātgribošajiem būtu rīkojami visos novados katru gadu.

            Tāpat Kurzemes, Latgales, Zemgales un Vidzemes zemju spējīgie dziedātāji savās zemēs sanāktu uz saviem Dziesmusvētkiem reizi trijos gados, bet tur savu meistarību pierādījušie reizi piecos gados pulcētos Vislatvijas Dziesmusvētkos.

            Tādā kārtā visi būtu savā dziesmu ceļā! Katrā novadā katru gadu būtu savi Dziesmusvētki, reizi trejos gados būtu novadu un zemju Dziesmusvētki, bet katru piekto gadu Latvijā būtu novadu, zemju un Vislatvijas Dziesmusvētki! Tā būtu pieaugoša un kopā vedoša viļņošanās, kurā katram būtu sava godam nopelnītā vieta, un reizē visi būtu ceļā – neviens nebūtu atstumts vai par nederīgu nosaukts, jo katrs Dziesmusvētku klājums ir Dziesmusvētku daļa un pievienošanās tiem savu spēju līmenī, kas vismaz kaut kā tuvinātu tos, kurus tagad naudas ripināšana šķir.


493. No: Laura      Temats: Bērnu motivēšana ?←      2013. gada 06. novembris 10:30:31

Kāpēc agrāk bērni ar prieku un interesi mācījās, bet tagad tā vairs nav? Vai skolotājam būtu jāmotivē bērns apgūt ko jaunu?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Visu iespēju pasaule., P. Stelps

494. No: A. Krautmanis      Temats: Zolitūdes traģēdija ?←      2013. gada 25. novembris 12:27:51

Vai Zolitūdes traģēdijā bez visādām tehniskām kļūmēm varētu būt arī kādi neredzami iemesli? Vai ir jāmeklē vainīgie? Vai tādus varēs atrast? Vai vainīgi neesam visi? Vai šī nav tā reize, kad vajadzīga līdzjūtība un piedošana, bet ne tiesāšana jo cietuši ir visi?


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Zolitūde. Veļu mielasts., P. Stelps

495. No: i      Temats: medicina, nave, velu laiks ?←      2013. gada 06. decembris 0:30:09

Labdien! Pagājušo nedēļ, mācību ietvaros nācās apmeklēt anatomikumu. Bija ļoti morāli un fiziski grūti tur uzturēties, tādēļ pēc neilga laika pametu macību telpu. Redzot šīs cilveku ķermeņu daļas, man radās jautājumi, kas notiek ar šo cilvēku dvēselēm? Jo, kā mums skaidroja, tas ir altruistisks akts nodot kermeni pēc nāves medicīnai.. Kā arī, kādas sekas pēc šīs pieredzes ir man pašai? Kā varu sev palīdzēt šajā ziņā, it īpaši šai tumšajā veļu laika periodā? Liels paldies par atbildi. Paldies, ka esat.


Atbildi uz šo jautājumu skatiet rakstā - Nemeklē Dzīvo pie mirušajiem!, P. Stelps

Uz sākumu