Par mums Raksti Dzeja Galerija Saites Iespējas Venera Pasākumi Jautājumi

Atpakaļ

.PDF versija izdrukai


Par skaitītājiem.


Attālināti nolasāmie skaitītāji ir nepārtrauktā tiešsaistē ar nolasītāja datorizēto sistēmu. Tāda sistēma ir divpusējā darbībā. Tā nolasa rādījumu un vienlaicīgi ietekmē skaitītāju. Kapitālismā nav pakalpojuma sniedzēja peļņas kāres ierobežojošu mehānismu, tāpēc viņi izmanto katru iespēju nopelnīt un attālināti ietekmējamais skaitītājs kalpo viņu vajadzībām. Pēc nolasītāja gribas, caur šo tiešsaistes sistēmu, katrā skaitītājā var ieprogrammēt tā darbības režīmu – palielināt vai samazināt tā rādījumus. To dara rādījumam pievienojot koeficientu. Latvenergo uzstādītajiem skaitītājiem koeficients ir 1,1 – tas ir – skaitītājs uzrāda par 10% lielāku enerģijas patēriņu kā faktiskais. To pašu vienmēr var izdarīt ar attālināti nolasāmo ūdens patēriņa skaitītāju. Var “izzust” mājas apzadzēju kontroles skaitītāja un adrešu – dzīvokļu skaitītāju patēriņu summas starpība, bet pieaugs jūsu “patēriņš”, rezultātā rēķina summas nemazināsies, bet pieaugs, kā tas notiek ar elektroenerģijas “patēriņu”.

Lai no tā izvairītos, pieprasiet jauno attālināti regulējamo skaitītāju uzstādīt virknē ar jau esošo - to nenoņemot. Tad jūs varēsiet kontrolēt viņu jaunā skaitītāja rādījumu un, nesakritības gadījumā, to apstrīdēt.

Otrā attālinātās iedarbības skaitītāju bīstamība ir tajā, ka tie ir nepārtrauktā ziņu nodošanas režīmā un tāpēc uzrāda vai pakalpojums tiek lietots. Tāpēc vienmēr var zināt vai Jūs esat mājās un pēc lietojuma režīma zināt, kad būsiet izbraucis. To izmanto noziedzīgā pasaule. Caur datorizāciju tāds skaitītājs dod iespējas zagļiem. Par pietiekami labu samaksu zagļi uzpērk apsaimniekotājus. Zagļiem ir savi, katrai datorizētai datu bāzei piekļūstoši hakeri. Hakeri tālāk pārdošanai vāc tādas datu bāzes. Tas nav jaunums. Tā tas notiek. Skaitītājs Jūs pakļauj briesmām.Baltu klubs | Sociopsiholoģijas asociācija | Lielās Mātes Sapulce | Lāču kopa